Angle down Atgal

Rugsėjo 15-oji: vardadieniai, astrologija

 Rugsėjo 15-oji – Tarptautinė demokratijos diena. Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Svetainės day.lt gimtadienis.

Tarptautinė demokratijos diena buvo paskelbta 2007 metais Jungtinių Tautų iniciatyva, o pirmąkart paminėta po metų. Būtent tą dieną 1997 metais Tarpparlamentinė sąjunga (nepriklausomų valstybių parlamentų organizacija – IPU) priėmė Visuotinę demokratijos deklaraciją, kurioje paskelbė svarbiausius demokratinio valdymo principus.

Europos urologų asociacija rugsėjo 15-ąją yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Asociacijai priklauso ir Lietuvos urologų draugija. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus – šia liga serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad ūminiu prostatos uždegimu dažniau serga jaunesni vyrai. Europos šalyse šią dieną rengiami informaciniai renginiai.

2003 m. rugsėjo 15 d. interneto svetainė day.lt išvydo interneto pasaulį. 2004 m. birželio mėnesį 9-ajame Lietuvos WWW čempionate day.lt pripažinta geriausia svetaine Vienos temos tinklapių kategorijoje ir pagrindinio prizo „Grand Prix“ laimėtoja. Iš pradžių svetainėje buvo siekiama sukaupti visas šventes – ir lietuviškas senąsias pagoniškas, ir krikščioniškas, ir tarptautines, dar tik populiarėjančias Lietuvoje. Kiek vėliau kilo mintis svetainę sukurti kaip virtualų kalendorių, kuris turėtų įprasto stalinio kalendoriaus išvaizdą. Taip svetainėje atsirado informacija, būdinga kalendoriui – vardadieniai, horoskopai, astronominės žinios (mėnulio ir saulės padėtys), patarlės ir kt.

Rugsėjo penkioliktoji, antradienis – 259-oji metų diena (antroji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 107 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Nikodemas, Rimgailė, Viskanta, Viskantas, Vismantas, Vismantė, Vismilas, Vismilė, Visminas, Visminė;

rytoj: Edita, Eufema, Eufemija, Gediminas, Jogintė, Kornelija, Kornelijus, Liaudvilas, Liaudvilė, Pimė, Rimgaudas;

poryt: Hildegarda, Pranas, Pranė, Pranius, Pranys, Singailas, Singailė, Sinotas, Sinotė, Sintautas, Sintautė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.51, leidžiasi 19.37. Dienos ilgumas – 12.46.

Šiandien – šeštoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Iš neapykantos galima akmenis tvirtovei suritinti, bet namą galima tik iš šypsenos pastatyti“ (V. Lūdenis).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 15-ajai, antradieniui

AVINAS. Jūsų aktyvumas ir kūrybingumas stebins aplinkinius. Talentingai manipuliuosite kitų žmonių jausmais. Visgi kad ir kokie bebūtumėte apsukrūs, galite ir patys įsivelti į kitų paspęstas aferas, patikėti netikrais jausmais ar pan.

JAUTIS. Šiandien nelaukite didelio draugiškumo ir supratimo – visi rūpinsis tik savo reikalais. Gali sustiprėti noras rizikuoti. Jeigu tai vyks finansų, verslo srityje, tikėtina, kad kažką sugadinsite. Grėsmė iškils ir meilės santykiams.

DVYNIAI. Dėl skubėjimo arba išsiblaškymo šiandien galite nepastebėti esminių dalykų. Jeigu kils originalių idėjų, jos bus sunkiai praktiškai realizuojamos. Labiau pasitikėkite savo jėgomis bei sėkmės galimybe.

VĖŽYS. Tikriausiai patys stebėsitės dėl kažkokio savo susižavėjimo, negalėjimo atsispirti pagundai ir pan. Jeigu matosi teigiami poslinkiai, verta tęsti pradėtą darbą ar santykius. Laiku sutvarkykite komercinius, nuosavybės, verslo reikalus.

LIŪTAS. Nors jausitės svarbūs, verčiau nepiktnaudžiaukite savo padėtimi. Lengva susikompromituoti, prarasti autoritetą, meilės objektą. Komplimentas gali būti suprastas kaip meilės prisipažinimas, o pašaipa – kaip priežastis skyryboms.

MERGELĖ. Stigs noro dirbti, bendrauti. Gali būti, kad sužinosite tai, kas pakeis jūsų ankstesnį požiūrį, planą. Turbūt teks grąžinti skolą – išsisukinėti būtų nenaudinga.

SVARSTYKLĖS. Šiandien teks daugiau dėmesio skirti materialinei gyvenimo pusei, dėl kažko derėtis. Stenkitės pareigingai dirbti, venkite ekscentriškumo, finansinių avantiūrų.

SKORPIONAS. Nelabai seksis laikytis numatytos darbotvarkės, nes atsiras nenumatytų rūpesčių, pavedimų. Pagrindinė sėkmės sąlyga – darnus bendradarbiavimas su kolegomis. Gana pažeidžiami bus asmeniniai santykiai, žaibuos meilės fronte.

ŠAULYS. Šiandien daug bus kalbama apie mokslą, užsienį, keliones, išvykusius pažįstamus, ateities planus. Gali nustebinti informacija internete. Atsargiai su nepažįstamais gerbėjais. Saugokitės užkrečiamų infekcijų.

OŽIARAGIS. Kils pagunda išlaidauti arba leistis į abejotinus meilės nuotykius. Gali susikomplikuoti finansiniai, turtiniai reikalai. Būkite atidesni su svetimomis vertybėmis, dokumentais, jų nesugadinkite. Pasidomėkite savo vaikų pomėgiais.

VANDENIS. Diena turėtų būti kupina jausmingumo, emocijų, santykių aiškinimosi. Kai kur plykstels ir grėsmingesnės aistros. Provokuojant aplinkinių reakcijas, reikėtų neužmiršti, kad bus atsiliepiama taip, kaip šaukiama. Nesielkite ekscentriškai.

ŽUVYS. Galbūt gausite žinią, susijusią su finansinėmis aktualijomis, darbo paieškomis. Gerai išanalizuokite, pasiderėkite. Visgi kai kurių planų įgyvendinimas gali sužlugti dėl nuo jūsų nepriklausančių aplinkybių.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite