Angle down Atgal

Rugsėjį Marijampolės mieste vėl vyks akcija „Apsaugok mane“

Viena ilgiausiai šalyje gyvuojančių socialinės atsakomybės akcijų – saugaus eismo iniciatyva „Apsaugok mane“ šiemet bus surengta jau 21-ą kartą. Šios akcijos metu, kaip ir kasmet, didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Marijampolės miesto savivaldybe rugsėjį kviečia pasirūpinti moksleivių saugumu keliuose: visi moksleiviai bus apdrausti, o savivaldybės darbuotojai prie mokyklų esančias perėjas paženklins ryškiu „Apsaugok mane“ ženklu, kurį atpažįsta didžioji dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų.

„Apsaugok mane“ – tai visoje Lietuvoje vykstanti rugsėjo mėnesio saugaus eismo akcija, kurios pagrindinis tikslas – atkreipti visų mūsų dėmesį į jaunuosius eismo dalyvius – moksleivius, kurie po vasaros atostogų vėl pradeda mokslo metus ir apsaugoti jų keliones.

Prie šios akcijos kaip ir kasmet prisijungė ir Marijampolės savivaldybė, kuri kartu su AB „Lietuvos draudimas“ pasirašė susitarimą dėl savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų akcijos „Apsaugok mane“ metu.

„Vaikams sugrįžus į mokyklas gatvėse pastebimas padidėjęs eismo intensyvumas. Šiuo metu svarbu užtikrinti jauniausiųjų eismo dalyvių saugumą ir atkreipti vairuotojų dėmesį į padidėjusius pėsčiųjų srautus. Svarbu, kad kiekvienas eismo dalyvis, tiek vairuotojas, tiek pėsčiasis būtų atsakingas ir dėmesingas. Jau tapo tradicija, jog kiekvienais metais rugsėjo mėnesį į pagalbą nelaimių atveju ateina AB „Lietuvos draudimas“. Dėkojame jiems už nuolatinį rūpestį ir tuo pačiu raginame visus būti atidžius ir pakančius. Mūsų saugumas – mūsų rankose“,- sako Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Visą rugsėjo mėnesį visi Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai bus apdrausti „Lietuvos draudimo“ asmens draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kūno sužalojimo ir mirties atvejais, jei jie atsitiktų pėsčiajam moksleiviui eismo įvykio metu.

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną, o dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad, nutikus nelaimei kelyje, jie žinotų, jog gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo“, – sako „Lietuvos draudimo“ Sūduvos  skyriaus vadovė Neringa Kažemėkienė.

Marijampolės savivaldybė savo lėšomis specialiu akcijos ženklu „Apsaugok mane“, įspėjančiu apie gatvėje vaikams kylantį pavojų, pažymėjo 21 pėsčiųjų perėją prie 11-os ugdymo įstaigų.

 „Vaikų saugumas keliuose, jų saugi kelionė į mokyklą, būrelį ar namo – visų suaugusiųjų rūpestis ir atsakomybė. Raginame visus tėvelius savo vaikams prieš naujus mokslo metus priminti elementarius, bet kartais gyvybiškai svarbius dalykus – kaip tinkamai pereiti perėją be šviesoforo, kodėl negalima eiti per gatvę degant geltonam šviesoforo signalui, kaip teisingai vestis dviratį per perėją.“, – sako „Lietuvos draudimo“ Sūduvos skyriaus vadovė Neringa Kažemėkienė.

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams taip pat yra atnaujinamos pėsčiųjų perėjos mieste. Nusitrynę ir neaiškūs perėjos ženklai kartais gali klaidinti ir neatkreipti vairuotojų dėmesio. Savivaldybės administracija stengiasi užtikrinti, kad labiausiai nusidėvėjusios perėjos, kitaip dar vadinami „zebrai“ būtų ryškūs, atnaujinti ir atkreiptų eismo dalyvių dėmesį.

Švietimo įstaigų vadovų prašome informuoti tėvus apie moksleivių draudimą rugsėjo mėn. ir pakalbėti su mokiniais apie saugų elgesį gatvėje, o organizuojant kultūrines, pažintines išvykas pradinių klasių mokiniams, naudoti praėjusiai mokslo metais AB „Lietuvos draudimas“ mokykloms dovanotas šviesą atspindinčias liemenes. Saugumo niekada nebūna per daug! Visi kartu rūpinkimės ne tik savo, bet ir aplinkinių gerove!

„Lietuvos draudimas“ primena, kad mokinių asmens draudimas galios visiems bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams visą rugsėjo mėnesį bet kuriuo paros metu. Kiekvienam moksleiviui dovanojamo drausimo suma – 5 tūkst. Eur. Atkreipiame dėmesį, kad draudžiamasis įvykis – nelaimingas atsitikimas, sąlygotas policijoje užregistruoto eismo įvykio, įvykusio draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu Marijampolės savivaldybės teritorijoje, kurio metu nukenčia pėsčiasis (pėsčiaisiais pagal šią sutartį laikomi ir važiuojantys/vežami dviračiu moksleiviai). Jei pėsčiasis mokinys rugsėjo mėnesį pateks į avariją, jo tėvai ar globėjai apie įvykį turi pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828, žalų specialistai apskaičiuos ir išmokės priklausančią kompensaciją. Išmokamos kompensacijos dydis priklausys nuo patirtų sužalojimų ir bus proporcingas draudimo sumai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite