Angle down Atgal

Rugpjūčio 2-oji: vardadieniai, astrologija

Rugpjūčio 2-oji – Tarptautinė romų Holokausto aukų atminimo diena. Ubagų diena, Porciunkulė, Šv. Mergelės angeliškosios šventė.

2019 m. birželio 27 d. Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena – Romų genocido atminimo diena. Ji minima rugpjūčio 2-ąją. Ši diena minima Lietuvoje nuo 2004 m., tačiau visuotinį pripažinimą ji gavo tik prieš kelis metus. 2015 m. balandžio 15 d. Tarptautinės romų dienos proga Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją „Dėl priešiškumo romams Europoje ir romų genocido Antrojo pasaulinio karo metais minėjimo", kuria pripažino istorinį romų genocido Antrojo pasaulinio karo metais faktą ir paragino visas valstybes minėti ir paskelbti rugpjūčio 2 d. romų genocido diena. Romų genocido atminimo diena buvo pasirinkta neatsitiktinai – 1944 m. rugpjūčio 2 d. Lenkijoje, Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje, buvo sunaikintas romų (čigonų) lageris ir nužudyta apie 3000 jame kalintų žmonių.

Pasibaigus rugiapjūtei, rugpjūčio 2-ąją liaudyje buvo paplitusi tradicija pirmuoju derliumi pavaišinti ir tuos, kurie kenčia nepriteklių – vargšus. Jiems būdavo nunešama duonos, kitų maisto produktų. Įvedus krikščionybę, šią dieną švenčiama Šv. Mergelės angeliškosios šventė. Rugpjūčio 2-oji ypač reikšminga pranciškonams, jie šventę vadina Porciunkule. Porciunkulė – nedidelis miestelis Italijoje, kur XIII a. šv. Pranciškus Asyžietis atstatė mažytę koplytėlę ir prie jos įsteigė pirmąjį Mažųjų brolių pranciškonų vienuolyną. Šventasis Pranciškus Asyžietis buvęs neturtingas ir basas. Su tuo taip pat gali būti siejamas ir Ubagų dienos pavadinimas.

Rugpjūčio antroji – pirmadienis – 214-oji metų diena (pirmoji 31-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 151 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alfa, Alfas, Alfonsas, Guoda, Gustas, Gustava, Gustavas, Gustė, Gustina, Gustis, Gustys, Tautvaišas, Tautvaišė, Tautvaldas, Tautvaldė;

rytoj: Augustė, Lengvinė, Lidija, Mangirda, Mangirdas, Mangirdė, Mankanta, Mankantas, Mantartas, Mantartė, Žeimena;

poryt: Domantas, Domas, Dominyka, Dominykas, Domitas, Gerimantas, Gerimantė, Gerutė, Gerutis, Irta, Irtautas, Irtautė, Milgeda, Milgedas, Milgedė, Milgeidas, Milgeidė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.28, leidžiasi 21.21. Dienos ilgumas – 15.53.

Šiandien – trečioji Mėnulio delčios diena.

Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Pats laisviausias žmogus yra tas, kuris gali būti laisvas net vergovėje“ (B. de Fontenelis).

*************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 2-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Suaktyvės informacijos paieškos. Galbūt gausite laišką ar pranešimą apie numatomą interviu, pokalbį. Jeigu kur nors vykstate, pasirūpinkite, kad nepavestų technika, ir būkite atidūs kelyje, nes gresia avarijos.

JAUTIS. Dieną pravartu iš peties padirbėti, o vakare atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių ir pasilinksminti. Galite išgirsti patarimų, kaip išplėsti veiklą, praturtėti. Galbūt nuskambės ir nelegalaus pasipelnymo siūlymas.

DVYNIAI. Didelio kiekio informacijos apdorojimas, bendravimas su užsieniečiais ar sunkumai kelionėje gali pareikalauti iš jūsų visų jėgų įtempimo. Stigs energijos, nerimą kels slapti priešai, intrigos.

VĖŽYS. Rizikinga diena finansiniams, komerciniams sandoriams. Saugokitės sukčių, neprisiimkite abejotinų įsipareigojimų. Apskritai, tiktų tik ilsėtis, tinginiauti ir džiaugtis maloniais dalykais. Venkite svaigalų.

LIŪTAS. Šiandieną jausite įtampą, baiminsitės, kad nespėsite kažko padaryti ar savo pažadų neįvykdys kiti. Netikėtumų gali pateikti jūsų draugai, partneriai. Kažko reikalaudami, siekdami, nepersistenkite, būkite nuoseklūs, jauskite atsakomybę.

MERGELĖ. Ši diena bus gana nerami dėl sveikatos problemų, neįvykdytų įpareigojimų ar užkulisinių intrigų. Pasistenkite objektyviai vertinti situaciją ir savo ryšius su kitais žmonėmis. Saugokitės traumų, avarijų.

SVARSTYKLĖS. Ši diena nelabai gera netgi atostogaujantiems. Rimtesnių rūpesčių gali sukelti vaikai ir neatsakingi, abejotinos moralės asmenys. Atsargiai elkitės su neprognozuojamais žmonių ir faunos atstovais.

SKORPIONAS. Šios dienos situacija neleis konstruktyviai spręsti konfliktus, šeiminius nesusipratimus. Regis, bus per daug įtampos, negatyvaus požiūrio. Gali būti, kad teks skubiai grąžinti skolą ar investuoti.

ŠAULYS. Šiandien galite patirti nemalonią staigmeną kelionėje arba per asmenį, kuriuo pasitikėjote. Bus daug darbo, ypač jei dirbate su užsieniečiais, teikiate informaciją, darote vertimus, organizuojate išvykas ar pan.

OŽIARAGIS. Darbo rūpesčiai pareikalaus nemažai dėmesio. Teks imtis konkrečių veiksmų, kad suvaldytumėte situaciją ar išvengtumėte nuostolio. Pasistenkite apdairiai tvarkyti dokumentus.

VANDENIS. Kol neatliksite būtinų įsipareigojimų, jausite nerimą ir nepasitenkinimą. Tik įvykdę pareigas, pasijusite lyg išsilaisvinę iš pančių. Kils ūpas flirtuoti, pramogauti, išlaidauti. Nepraraskite saiko ir atsargumo.

ŽUVYS. Emocijos ims viršų, todėl šiandien lengva sugadinti asmeninius santykius. Atsisakykite piktų kėslų, neregzkite intrigų, net jei kažkuo nusivylėte. Darbe ir versle venkite aplaidumo, nes jis gali daug kainuoti.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite