Angle down Atgal

Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti migrantus, blokuojamas patekimas į teritoriją

Šalčininkų rajone, Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti neteisėtus migrantus, keliasdešimt žmonių pirmadienį pavakare susirinko į protestą teritorijos prieigose.

Žmonės sustatė automobilius iš abiejų siauro keliuko pusių, apsunkindami technikos, į poligoną vežančios migrantų stovyklai įrengti reikalingas priemones, judėjimą, o patys susėdo ant privažiavimo, pranešė įvykio vietoje esanti BNS korespondentė.

Keli policijos pareigūnų ekipažai atvyko stebėti šios akcijos, bendrauja su susirinkusiaisiais.

Protestuotojai BNS sakė šalia migrantų besijausiantys nesaugiai ir nesuprantantys, kodėl Lietuva turi priimti atvykėlius.

„Mūsų valstybė kažkodėl jiems (migrantams) kažkodėl nori duoti prieglobstį, nors jie yra pažeidę mūsų Konstituciją, nors jie yra neteisėtai atėję į Lietuvą“, – BNS sakė 28-ių protestuotojas Darius.

„Čia kaip ir yra baudžiamoji atsakomybė, o kodėl mūsų ponai taip išskėstomis rankomis juos priima, aš nežinau“, – pridūrė jis.

Anksčiau akcijos dalyviai blokavo tiltą per Merkio upę, BNS teigė Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius, palyginęs, protestą su įvykiais Šalčininkų rajone įsikūrusiose Dieveniškėse.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė anksčiau pirmadienį sakė, kad Rūdninkų poligone, palapinių miestelyje bus apgyvendinti 1,5 tūkst. migrantų, neteisėtai į Lietuvą atvykusių iš Baltarusijos.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija. Per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. neteisėtų migrantų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite