Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - ​​​​​​​„Rudens Tautų taurės“ regbio turnyre paaiškėjo finalinio etapo poros
Sportas2020 m. Gruodžio 1 d. 09:29

​​​​​​​„Rudens Tautų taurės“ regbio turnyre paaiškėjo finalinio etapo poros

Šiauliai

Vardenis PavardenisŠaltinis: Etaplius.lt

156407

Savaitgalį regbio gerbėjai sulaikę kvapą stebėjo dar trejas intriguojančias „Rudens Tautų taurės“ varžybas, po kurių paaiškėjo visos poros, ateinantį savaitgalį kovosiančios finaliniame etape.

„Rudens Tautų taurės“ turnyras šiemet surengtas pirmą kartą. Anksčiau rudens sezonu, kuomet judėjimas tarp valstybių nebuvo apsunkintas, vykdavo daug tarptautinių regbio rungtynių. Šiemet, kai dėl koronaviruso pavojaus apribojimų keliauti tapo sudėtinga, nuspręsta prie „SIX Nations“ turnyro dalyvių (Anglijos, Prancūzijos, Italijos, Airijos, Škotijos ir Velso) prijungti Fidžio ir Sakartvelo rinktines bei surengti „Rudens Tautų taurės“ turnyrą.

Nuo lapkričio 13 iki gruodžio 6 turėjo būti sužaisti 16 mačų. Deja, tvarkaraštį pakoregavo viruso protrūkis Fidžio rintinėje, dėl kurio pastaroji negalėjo sužaisti nė vieno iš trijų grupės mačų, jai buvo įskaityti trys techniniai pralaimėjimai 0:28.

Trečiojo turo rezultatai :

Škotija : Fidžis 28:0 (techninis pralaimėjimas)

Velsas : Anglija 13:24

Prancūzija : Italija 36:5

Airija : Sakartvelas 23:10

Bene atkakliausias savaitgalio mūšis vyko Velse, kur šeimininkai susikovė su Anglijos regbininkais. Velso rinktinė pirmoji pelnė taškus. 10 minutę Johnny Williamsas prispaudė kamuolį įskaitiniame plote. Po tikslios realizacijos rezultatas tapo 7:0, tačiau jau po penkių minučių anglai sušvelnino rezultatą 7:5. Anglams pavyko persverti rezultatą dar pirmajame kėlinyje, kuris baigėsi 7:11. Nepaisant visų aikštės šeimininkų pastangų, anglai sugebėjo švęsti pelnytą pergalę 24:13.

Antrajame A grupės mače, vykusiame Dubline, susitiko Airijos ir Sakartvelo rinktinės. Čia aikštės šeimininkai įrodė pranašumą prieš svečius iš Sakartvelo 23:10 (20:7). Airijos rinktinėje taškus įskaitiniame plote spaudė Billis Burnsas ir Hugo Keenanas, o Sakartvelo rinktinėje, po puikios solo atakos „žeminimą“ atliko Giorgis Kveseladze.

A grupė

1. Anglija (13 taškų)

2. Airija (8 taškai)

3. Velsas (4 taškai)

4. Sakartvelas (0 taškų)

B grupėje trečiajame etape be kovos pergalė buvo skirta Škotijos rinktinei. Prieš paskutinį turą Prancūzijos rinktinė buvo pirma, antroje vietoje –Škotija, trečioje – nė karto nelaimėję italai ir paskutinė – nežaidusi Fidžio rinktinė. Po pergalės be kovos škotai gavo 5 taškus, iš viso turėjo 11 ir vylėsi, kad italai sugebės mesti iššūkį itin galingai šiemet atrodantiems prancūzams ir nustums juos į antrą vietą. Po pirmojo kėlinio prancūzai pirmavo 10:5, tad visa kova persikėlė į antrąjį kėlinį. Deja, netikėtumas neįvyko, prancūzai iškovojo įtikinamą pergalę 36:5.

B grupė

1. Prancūzija (14 taškų)

2. Škotija (11 taškų)

3. Italija ( 5 taškai)

4. Fidžis (0 taškų)

Ateinantį savaitgalį (gruodžio 5-6 dienomis) regbio gerbėjų laukia tikras regbio spektaklis. Pirmas vietas grupėse užėmusios Anglijos ir Prancūzijos rinktinės gruodžio 6 dieną Londone susikaus dėl pirmojo „Rudens Tautų taurės“ nugalėtojo titulo.

Dėl trečios vietos gruodžio 5 dieną Dubline grumsis Airijos ir Škotijos rinktinės. Trečias vietas grupėse užėmusios Velso ir Italijos rinktinės taip pat gruodžio 5-ąją išsiaiškins, kuri užims penktą, kuri – šeštą vietą.

Daugiausia klausimų kyla dėl paskutines vietas grupėse užėmusių Sakartvelo ir Fidžio rinktinių mačo. Fidžio regbio rinktinės vadovai sako, kad virusas jau įveiktas, baigėsi laikas skirtas saviizoliacijai, tad naująjį turnyrą jie tikisi užbaigti skambia nata. Nepaisant to, kad teks kautis tik dėl 7-8 vietų, jie tikisi atkaklaus mūšio ir, žinoma, pergalės.