Angle down Atgal

Rudenį dainai suskambus…

Tą nostalgišką rudens vakarą saulei besileidžiant Birštono seniūnijos salėje suskambo dainos. Pirmą kartą surengtame vokalinių ansamblių dainų vakare, pavadintame „Rudenį dainai suskambus“ dalyvavo dainininkai iš Birštono Nemajūnų, Siponių, sulaukta svečių ir iš Prienų, Kazlų Rūdos sav. Antanavo kaimo.

Lyriška daina apie Vilnių šventę pradėjo šeimininkai – Inesos Rutkauskienės vadovaujamas Birštono kultūros centro Birštono vienkiemio gausus dainininkų ansamblis. Dainavo vyrai su moterims, dainavo tik moterys, tik vyrai, vėl drauge… Skambėjo senos, gražios, žinomos ir melodingos dainos apie meilę, ilgesį, gamtą… Birštono vienkiemio dainininkus keitė Birštono kultūros centro Nemajūnų vokalinis ansamblis su vadovu Romualdu Žukausku, Siponių krašto bendruomenės vokalinis ansamblis. Jo vadovas Gediminas Jasinevičius kartu ir dainavo, ir grojo akordeonui, gitara. Nuotaikingai suskambo Antanavo kaimo inteligentiškų senjorių vokalinio anasamblio „Viltis“ (vadovė Dalė Kezevičienė, koncertmeisterė Janina Jundulienė) atliekamos dainos. Kaip visuomet, abejingų neliko puikiam, tautiškais drabužiais pasipuošusiam Prienų kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokaliniam ansambliui „Pienė“. (Vadovė Aldona Šyvokienė. Koncertmeisterė Aušra Jaskutėlienė).
Renginį vedė Beata Klimavičienė, dainas apipynusi jausmingais sielos išgyvenimais, lyriškais posmais rudeniui. Nes, anot Beatos, „…ruduo, tai erdvė, kurioje galiu pabūti pati su savimi…“
Vakaras baigėsi bendra daina „Lietuvai“. Kaip padėkos ženklas ansamblių vadovams įteikti tautodailininko Sauliaus Lampicko išdrožti mediniai paukšteliai dar ilgai primins gražų dainininkų suėjimą Birštono vienkiemyje.

Onutė Valkauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite