Angle down Atgal

„Rudbalos“ ansambliui padovanotas naujas smuikas

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas susitiko su Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus folkloro ansamblio „Rudbala“ viena iš vadovių Ingrida Buožiuviene (antroji vadovė Elena Karnišauskienė). Susitikimo metu I. Buožiuvienei buvo įteiktas prieš pat gražiausias metų šventes nupirktas naujas smuikas, kurio kolektyvui reikėjo jau ne vienerius metus.

Kadangi Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus folkloro ansamblis „Rudbala“ dažnai atstovauja Joniškio rajonui ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, dalyvauja su Joniškio rajono savivaldybe bendradarbiaujančių užsienio partnerių organizuojamuose kultūriniuose renginiuose, miesto dienos šventėse, tad tinkamai atstovauti padeda ne tik geras pasiruošimas, bet ir muzikos instrumentų kokybė.

Pasak I. Buožiuvienės, kolektyve yra aštuoni žmonės, kurie daugiausia groja nuosavais muzikos instrumentais. „Šiuo metu nebeturėjome smuiko, o mes koncertuojame ir kaip folkloro ansamblis, ir kaip romansų grupė. Tad, mums smuikas yra labai reikalingas muzikos instrumentas“, – sakė ansamblio vadovė.

„Kasmet metų pabaigoje peržiūriu rajono savivaldybės biudžetą. Pasitarę su Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi, nupirkome „Rudbalos“ kolektyvui smuiką, kurio jiems jau seniai reikėjo. Tai tarsi dovana ir paskatinimas, kad minėtas kolektyvas atstovauja mūsų rajonui įvairių švenčių metu, aktyviai koncertuoja ir rengia koncertus, kuriuos gausiai lanko miestelėnai“. –sakė savivaldybės administracijos direktorius A. Rudnickas.

Administracijos direktorius teiravosi, ko trūksta kolektyvui, su kokiomis problemomis susiduriama. „Rudbalos“ vadovė užsiminė, kad kolektyvas viską turi, tik dar trūksta armonikos, kuri jau baigia skaičiuoti savo gyvenimo metus ir nežinia, kokio koncerto metu gali nebegroti. Taip pat kalbėta apie vykimą koncertuoti į Joniškio rajono savivaldybės partnerių organizuojamus renginius.

I. Buožiuvienė apgailestavo, kada į užsienį koncertuoti vyksta ne visi kolektyvo nariai, tada kolektyvo narių skaičius sumažėja, nes žmonės koncertuoti turėtų pilnu sąstatu. Administracijos direktorius A. Rudnickas pažadėjo ateityje spręsti šią problemą ir užsiminė, kad ieškos galimybių kitąmet „Rudbalos“ ansambliui nupirkti armoniką.

Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus folkloro ansamblis „Rudbala“ yra koncertavęs Konine (Lenkijos Respublika), Kapyliuje (Baltarusijos Respublika), įvairiuose Lietuvos miestuose ir, žinoma, Joniškio rajone. Jų organizuojami koncertai visada sulaukia didžiulio gyventojų susidomėjimo.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite