Angle down Atgal

RPBSPC Globos centro padėkos šventė-stovykla globėjams (rūpintojams) ir globojamiems vaikams „Mes kartu“

Trečius metus iš eilės kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį visoje Lietuvoje minima globėjų diena. Ne išimtis ir šie metai. Visoje Lietuvoje nuo 2020 m. birželio 29 d. vyko įvairiausi renginiai, užsiėmimai, susitikimai, mokymai siekiant ne tik padėkoti globėjams už jų kilnų darbą, bet taip pat ir atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus, kurie deja nebegali grįžti į savo biologines šeimas, tačiau yra kupini vilties gyventi šeimose.

Radviliškio rajonas buvo ne išimtis ir taip pat organizavo įvairiausias veiklas globėjams (rūpintojams). Per visas dvi savaitės RPBSPC Globos centro specialistai organizavo mokymus globėjams su psichologais, terapinius užsiėmimus šeimynos dalyviams bei jose augantiems vaikams, dalino balionus ir lankstinukus. Globėjų dienos minėjimas buvo vainikuotas 2020 m. liepos 10 d. padėkos švente-pikniku stovyklavietėje.

Šventėje dalyvavo beveik 100 globėjų (rūpintojų) ir jų globojamų vaikų, svečiai, bei renginio organizatoriai. Šventės tikslas buvo ne tik padėkoti globėjams už jų atsidavimą, meilę ir rūpestį, bet taip pat sukurti šventę ir vaikams, paskatinti glaudesnį tarpinstitucinį bendradarbiavimą, pabendrauti tarpusavyje ir toliau puoselėti jau sukurtą draugystę su globėjais.

Šventės dalyvius sujaudino Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės išsakyta kalba apie globėjų pasiryžimą ir atsidavimą globojamiems vaikams. Radviliškio rajono savivaldybės meras ir direktorė Jolanta Margaitienė įteikė padėkos raštus ir 300 eurų vertės dovanų čekius radviliškietėms Aldonai Elenai Valuntonienei už meilę ir rūpestį globojant anūkę, Janinai Jonaitienei už atsidavimą, rūpestį ir šilumą globojant penkias anūkes, Ingridai Vaičiūlytei, už rūpestį ir atsidavimą globojant seserį, Dovilei Kalnikaitei iš Baisogalos seniūnijos už meilę ir rūpestį globojant tris vaikus, Vaidai Ir Egidijui Žilinskams iš Aukštelkų seniūnijos už meilę ir rūpestį globojant du vaikus, Ingai ir Večiaslavui Nestratovams iš Pakalniškių seniūnijos už rūpestį ir atsidavimą globojant tris vaikus, Irinai Rasickienei iš Radviliškio seniūnijos už meilę ir atsidavimą globojant du vaikus. Taip pat padėkos raštais buvo apdovanoti Tomas ir Toma Tamošiūnai iš Šeduvos miesto seniūnijos už ryžtą ir atsidavimą rūpinantis vienu vaiku, Sidabravo seniūnijos gyventojai Marytė Andriulienė už meilę ir atsidavimą globojant tris vaikus, Vida ir Virginijus Buinauskai už rūpestį ir atsidavimą globojant vaiką, Eglė ir Eugenijus Vaitekaičiai, Radviliškio rajono Šeduvos miesto seniūnijos gyventojai, už atsidavimą ir meilę globojant mergaitę. Šventės dalyvius taip pat pasveikino ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorė Rita Pranė Vilimaitė, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausia patarėjaAla Šimkusir Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Radviliškio rajone patarėjaLarisa Paurienė.

Po šiltų ir nuoširdžių sveikinimų šventės dalyviai buvo suskirstyti į dešimt komandų, kurios turėjo sudalyvauti dešimtyje stotelių su įvairiausiomis užduotimis, kurias suorganizavo, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centras, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo 6-oji rinktinė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyrius, Radviliškio rajono policijos komisariato veiklos skyrius, Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus Radviliškyje specialistai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Radviliškio rajone, Radviliškio viešoji biblioteka, AJC „Jaunimo erdvės“, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio specialistai. Kiti renginio dalyviai dalyvavo šeimos apyrankės pynime, meno terapiniuose užsiėmimuose, šoko trepsynėje, šokinėjo ant batuto, smaližiavo cukraus vata, šoko bendrą šokį, įsikūnijo į savo svajonių personažus, žaidė ir bendravo su fėjomis. RPBSPC direktorė Rita Pranė Vilimaitė ir Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Radviliškio rajone patarėjaLarisa Paurienė žaidimuose dalyvavusioms komandoms įteikė nominacijas ir dovanėles. Taip pat visoms globėjų šeimoms buvo įteiktos RPBSPC direktorės Ritos Pranės Vilimaitės padėkos. Po visų šiltų kalbų, smagių žaidimų ir užsiėmimų visi puikiai nusiteikę šventės dalyviai ir svečiai dalyvavo bendrame piknike ir skanavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo 6-osios rinktinės paruošta kareiviška koše.

Džiugu, kad Radviliškio rajone atsiranda vis daugiau šeimų, kurios yra pasiryžusios į savo šeimas priimti vaikus, kurie negali grįžti į savo biologines šeimas, džiugu, kad mažais žingsneliais visuomenės požiūris į globą ir įvaikinimą keičiasi ir gerėja, džiugu, kad Radviliškio rajono įstaigose dirba profesionalūs, kompetentingi ir žmogiški specialistai, kurie yra pasiryžę ištiesti pagalbos ranką ir džiugu, kad esate Jūs, globėjai, kurie besąlygiškai atveriate savo namų duris ir širdis. Tik visi kartu suvienija jėgas ir širdis, galime nuspalvinti vaikų gyvenimus pačiomis gražiausiomis spalvomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite