Angle down Atgal

Romuvos progimnazijos bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną

Skubantis laikas ir vėl priartino prie įvykių, kai lietuvių tauta stebino pasaulį beribe drąsa ir laisvės troškimu. Sausio vienuoliktosios rytą, vos nuskambėjus skambučiui į pirmąją pamoką, „Romuvos“ progimnazijos languose įsižiebė vienybės žvakutės, skirtos Laisvės gynėjų dienos aukoms atminti.

Mokyklos bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija", skirtoje Sausio 13-ajai. Jos metu tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Mokyklos kiemas nušvito 1-8 klasių mokinių pagamintais trispalviais „Laisvės žibintais“. Progimnazijos erdvę papuošė neužmirštuolių žiedais su mokinių užrašytomis mintimis apie laisvę pražydęs „Laisvės medis“.

O ilgųjų pertraukų metu 5-8 klasių mokiniai rinkosi į pilietiškumo pamoką „Laisvės liepsna", kurioje dalyvavo ir Šiaulių miesto meras A.Visockas. Susėdę prie simbolinio laužo romuviečiai stebėjo archyvinius Sausio 13-osios kadrus, dainuodami liepsnėlių šviesoje „Laisvės“ dainą prisiminė, kaip prieš 28 metus susivieniję Lietuvos piliečiai iškovojo laisvę.

Pilietiškumo pamokos apie krauju pažymėtą Sausio 13-ąją teigia: mokykimės branginti, vertinti, saugoti ir puoselėti svarbiausią vertybę – mūsų Laisvę.

Istorijos mokytoja Vitalija Samuilytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite