Angle down Atgal

Romualdo Kubiako priesaika ir kiti svarbūs Tarybos sprendimai

Kaišiadoryse, kaip ir visoje Lietuvoje, daugėja užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu. Nors savivaldybė, palyginus su kaimyninėmis savivaldybėmis, pandemijos kontekste atrodo neblogai ir kol kas yra priskiriama geltonajai zonai, tačiau, siekiant užtikrinti saugumą, spalio 29 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdis vyko nuotoliniu būdu. Svarbiausi šio Tarybos posėdžio įvykiai: naujojo Tarybos nario Romualdo Kubiako priesaika, COVID-19 situacijos apžvalga, pritarimas trumpalaikės beprocentės paskolos ėmimui bei sprendimas dėl nemokamo mokinių pavėžėjimo į ugdymo įstaigas.

Prisiekė Romualdas Kubiakas
Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narių ir VRK atstovo Egidijaus Viskonto akivaizdoje priesaiką davė Romualdas Kubiakas. Tai pirmasis kartas Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos istorijoje, kai nario priesaika duota nuotolinio posėdžio metu. Naujasis Tarybos narys pakeitė savu noru atsistatydinusį Valdą Žukauską. Romualdas Kubiakas praeityje yra ėjęs mero pavaduotojo pareigas, ne kartą užėmęs Tarybos nario postą, o 2015–2019 m. buvo mero patarėjas. Politinę patirtį sukaupęs ir per komiteto „Vardan Kaišiadorių krašto“ sąrašą į Tarybą patekęs politikas jungiasi prie valdančiosios daugumos.
Apžvelgta COVID-19 situacija rajone
Savivaldybės gydytoja Danguolė Miliauskaitė Tarybos nariams pristatė koronaviruso pandemijos mastą Kaišiadorių krašte. Specialistė atkreipė politikų dėmesį į augantį atvejų skaičių, pabrėžė, kad, nors Kaišiadorims, kaip ir visai Lietuvai, antroji pandemijos banga smogė stipriau, tačiau savivaldybė yra neblogai pasirengusi valdyti krizę. Pasak Danguolės Miliauskaitės, būtina turėti politinės valios priimti sprendimus dėl renginių ribojimo, siekiant suvaldyti viruso plitimą tarp Kaišiadorių krašto gyventojų.
Bus imama trumpalaikė beprocentė paskola
Pasaulinė pandemija neigiamai paveikė ir mokesčių surinkimą visoje Lietuvoje, todėl, norėdama efektyviai teikti viešąsias paslaugas, Kaišiadorių rajono savivaldybė nusprendė sekti Visagino, Skuodo, Jonavos ir kitų Lietuvos savivaldybių pavyzdžiu ir iš Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pasiimti trumpalaikę beprocentę 1 280 000 Eur dydžio paskolą, kuri bus grąžinta iki 2020-12-31. Paskola imama tam atvejui, jeigu paaiškėtų, kad Savivaldybės įstaigų funkcijoms vykdyti trūksta apyvartinių lėšų.
SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ neatlygintinai vežios vaikus į ugdymo įstaigas
Taip pat Taryba priėmė daugeliui tėvų aktualų sprendimą dėl vidaus sandorio tarp Kaišiadorių rajono savivaldybės ir SĮ „Kaišiadorių paslaugos“. Minėtas teisės aktas įpareigojo SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ teikti bendrojo ugdymo mokyklų mokinių, gyvenančių kaimo gyvenamosiose vietovėse, profesinio mokymo, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų ir vaikų globos namų mokinių neatlygintino pavėžėjimo į mokyklas ir namus bei į su ugdymo procesu susijusius renginius paslaugas. Ankstesnė sutartis su SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ baigia galioti.
Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Audris Narbutas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite