Angle down Atgal

„ROL Lithuania“ švenčia: nuo įmonės veikos pradžios Šiauliuose – 15 metų (vaizdo įrašas)

Lapkričio 11-ąją Šiauliuose įsikūrusiai įmonei UAB „ROL Lithuania“, kuri yra švedų kapitalo ROL grupės dalis, sukanka 15 metų, nuo veiklos pradžios Šiauliuose. Per 500 darbuotojų turinčios įmonės vadovas Justinas Berneckis sako galintis pasidžiaugti, kad įtemptu dėl pandemijos metu užsakymų skaičius nemažėja.

Žinios. UAB "ROL Lithuania" vadovas Justinas Berneckis: "Visų darbuotojų vertybės ir žinios nulėmė įmonės sėkmę. Tai komandinis įdirbis, užsidegimas. Žinojimas, kad mes galime, mes padarysime", - šypsosi jis.
Žinios. UAB "ROL Lithuania" vadovas Justinas Berneckis: "Visų darbuotojų vertybės ir žinios nulėmė įmonės sėkmę. Tai komandinis įdirbis, užsidegimas. Žinojimas, kad mes galime, mes padarysime", - šypsosi jis.

Darbuotojų atlyginimas – 40 proc. didesnis, nei šalies vidutinis atlyginimas

ROL grupės įmonės paslaugas ir gaminius teikia visame pasaulyje jau daugiau kaip 35 metus. Šiauliuose įsikūrusi įmonė veikia keliomis kryptimis: vysto ir teikia kompleksinius prekybinės įrangos sprendimus, gamina mažmeninės prekybos įrangą ir yra vienas didžiausias pasaulio gamintojų, tiekiančių elektrinių reguliuojamo aukščio stalų sistemas. Be šių sričių, turėdama stiprų technologinį parką, teikia klientams aukštos kokybės reikalavimus atitinkančias metalo apdirbimo paslaugas. Įmonėje nuolat investuojama į įrangos bei procesų gerinimą, automatizavimą, efektyvumo didinimą, saugios ir sveikos darbo vietos kūrimą bei tvarumą palaikančius projektus.

93-95 proc. produkcijos UAB „ROL Lithuania“ eksportuoja. Pasaulį užklupus pandemijai, reguliuojamo aukščio stalų sistemų poreikis išaugo kelis kartus. Priežastis paprasta, – J. Berneckis sako, kad žmonėms pasaulyje pradėjus dirbti iš namų, prireikė ergonomiškų darbo vietų ir namuose.

Per 15 veiklos metų įmonė pelnė daug apdovanojimų, vieni svarbiausių – „Lietuvos didysis eksporto prizas“, gauti už įmonės pasiektus rezultatus 2012, 2015 ir 2019 metais. „Be to, daugelį metų, esame didžiausią vidutinį darbo užmokestį mokanti įmonė didelių įmonių kategorijoje Šiaulių regione. Pastaruosius penkerius metus būdavome I-ajame trejetuke, o pernai pakilome į I-ąją vietą. Tikimės išlaikyti šias pozicijas ir ateityje“, – šypsosi įmonės vadovas.

Įmonėje dirba per 500 darbuotojų, kurių vidutinis darbo užmokestis rugsėjo mėnesį – 1864 Eur. Tai reiškia, kad vidutinis darbo užmokestis į „rankas“ yra apie 1 100 Eur, arba 40 proc. daugiau, nei vidutinis šalies darbo užmokestis.

Įvertinti Europos mastu

Globalizacija ir didėjantys konkurenciniai iššūkiai skatina gamybinių ir prekybinių įmonių vadovus ieškoti modernių sprendimų, kurie padėtų kontroliuoti visus tiekimo grandinės procesus (žaliavų užsakymas, gamyba, surinkimas, sandėliavimas, atsargų apskaita, užsakymų valdymas) ir padėtų išspręsti dažniausiai pasitaikančius verslo iššūkius.

„Mes esame pirmieji Lietuvoje, kurie yra sertifikuoti pagal tiekimo grandinės saugumo valdymo sistemą ISO 28 000. Pernai rengėmės auditui, vertinome rizikas, diskutavome net apie pandemijos galimybę, o šių metų pradžioje visą pasaulį užklupo Covid-19 infekcija. Rizikas pagal metodiką buvome įsivertinę – džiugu, kad kol kas nepatyrėme tiekimo grandinės sutrikimų“, – sako J. Berneckis.

2019 metais įmonė gavo vieną įsimintiniausių apdovanojimų, kuris buvo įteiktas Londone. „Emerging Europe“ organizacija, „Innovation Initiative of 2019“ kategorijoje, mūsų naudojamą gamybinę platformą pripažino kaip antrą geriausią Europoje. „Tai reiškia, kad ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje esame žinomi ir įvertinti“, – kalba pašnekovas.

Svarbiausia – vertinti žinias

Prieš 15 metų įmonė buvo įsikūrusi nuomotose patalpose Šiauliuose, o dabar įmonė yra viena moderniausių Lietuvoje, vertinant gamybą, aplinką, techninę bazę. Įmonei priklauso daugiau nei 20-ies tūkst. kv. m naujos gamybinės patalpos Pročiūnų g., dar 6 tūkst. kv. m patalpos yra nuomojamos sandėliavimui.

„Dabar jau niekas nebekalba apie Lietuvą, kaip pigios darbo jėgos šalį, svarbiausias dalykas yra kompetencijos. Jei nebūtume įvertinę žinių svarbos, neturėtume dabar tokių modernių technologijų. Mūsų inžinieriai ir technikai šiandien prisideda prie technologijų ir produktų vystymo, kurie skirti tiek visos grupės įmonėms, tiek pasaulinio lygio klientams“, – kalba įmonės vadovas.

J. Berneckio pastebėjimu, visų darbuotojų vertybės ir žinios nulėmė įmonės sėkmę. „Tai komandinis įdirbis, užsidegimas. Žinojimas, kad mes galime, mes padarysime“.

O kaip įmonė žada pasveikinti gausų kolektyvą, ištikimuosius darbuotojus 15-ojo jubiliejaus proga?

J. Berneckis sako, kad įprastai per gimtadienį būdavo rengiama šventė visiems įmonėms darbuotojams, bet dėl pandemijos šios tradicijos teko atsisakyti: „Kiekvieną darbuotoją būtinai pasveikinsime individualiai - įteiksime po asmeninę dovaną.“ O kokios dovanos laukia vadovų? „Vadovai ypatingų privilegijų negaus – dirbame šiuolaikiškais metodais, be hierarchijų, kur kiekvienas turi skirtingas atsakomybes. Kasmet tiriame įmonės mikroklimatą, darome anonimines apklausas. Patys darbuotojai jose visada pasidžiaugia teisingu, pagarbiu vadovų požiūriu, santykiais su kolegomis, darbo aplinka, maksimaliai saugiomis darbo sąlygomis, galimybe save realizuoti“, – dalinasi pašnekovas.

Įsitraukę į Šiaulių bendruomenės veiklas

UAB „ROL Lithuania“, būdama Šiauliuose, supranta ir kaip svarbus bendruomeninis gyvenimas, pasitarnavimas bendruomenei.

„Mes bendradarbiaujame su mokyklomis, kolegijomis, universitetu ir pristatome jaunimui šiuolaikiško inžinieriaus profesiją, gamybą, technologijas, mokslo pažangą. Mokiniai tikrai žingeidūs, pabendravus jų įsivaizdavimas apie šiuolaikinę gamybą pasikeičia“, – kalba pašnekovas.

Įmonėje taikoma „šešėliavimo“ praktika, kai mokinys „šešėliuoja“ kurio nors specialisto poziciją, susipažįsta, ką konkrečios pareigybės žmogus dirba. Taip pat mokymo įstaigose skaitomi pranešimai, paskaitos. „O dabar mokiniams rengiame pranešimą, kokių gebėjimų reikės ateities specialistui. Labai svarbu parodyti, kad darbas gamybos srityje nėra nuobodus, priešingai – labai įdomus“.

Tikimės ir ateityje prisidėti prie Šiaulių miesto visuomeninės veiklos, o esamiems ir būsimiems darbuotojams kurti patrauklią darbo aplinką.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (6)

Taip pat skaitykite