Angle down Atgal

Rokiškio bažnyčią nuo šiol garsins ir Šv. Mato arbata

Šį sekmadienį, per Šv. Mato atlaidus, Rokiškio bažnyčia pristatys unikalų gaminį – šv. Mato arbatą. Ji sukurta iš įvairių mūsų krašte augančių žolelių, bet jos sudėtis, laikantis senųjų vienuolynų tradicijų, slepiama.

Turbūt ne vienas yra girdėjęs apie vienuolynuose iš gydomosiomis savybėmis pasižyminčių žolių, jų žiedų ar šaknų kurtus įvairius antpilus, likerius, trauktines, skirtus vartoti kaip vaistus. Bene garsiausias iš jų – Benediktino likeris, XVI a. sukurtas benediktinų vienuolyne Prancūzijoje. Jo receptas – ypač saugoma komercinė paslaptis.

„Šv. Mato arbata irgi labai tiks sveikatai, bet pirmiausia – bendrystei. Parapijoje vyksta daug veiklų, renkasi įvairūs būreliai, atvyksta svečių. Nėra nieko geriau bendrystei sutvirtinti kaip karštos skanios arbatos puodelis. Ypač darganotais rudens ar šaltais žiemos vakarais. Štai ir turėsime savo arbatą. Jos galės įsigyti ir besilankantieji mūsų bažnyčioje ar turistai – išsiveš ne tik įspūdį, bet ir apčiuopiamesnį prisiminimą“, – juokaudamas kalbėjo Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios klebonas Eimantas Novikas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite