Rokas Baciuška pasaulio kartingo čempionate užėmė 14 vietą

Lietuva
Vytauto Pilkausko nuotr.
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Viso pasaulio kartingo mėgėjų ir profesionalų dėmesys šią savaitę buvo sukaustytas į Belgiją. Genko mieste esančioje trasoje vyko kartingų CIK-FIA KZ2 pasaulio čempionatas, kuriame tarp 105 sportininkų buvo ir Rokas Baciuška.

„Permainingos varžybos. Turėjome nemažai treniruočių – ir ant sausos dangos, ir per lietų, kartą pavyko sureguliuoti gerai, pati Genko trasa man patinka. Labai smagi atmosfera čia, kai žinai, kad į vieną vietą susirinko viso pasaulio greičiausieji – CIK-FIA čempionatas yra svarbiausios varžybos kartingo kalendoriuje. 14 vieta tokiame lygyje yra neblogas rezultatas, tačiau ne viskas pavyko taip, kaip norėjau – žinau, kad galėjau pasirodyti ir geriau“, – po finalo teigė R. Baciuška.

Iš viso KZ2 klasėje dalyvavo 105 greičiausi pasaulio kartingo lenktynininkai. Trečiadienį bei ketvirtadienį vyko treniruotės, penktadienį – kvalifikacija, kurioje sportininkai siekė užfiksuoti kuo geresnį vieno rato įveikimo laiką. Jie lėmė, kurioje pozicijoje teks startuoti šeštadienio bei sekmadienio važiavimuose – vadinamuose heatuose. R. Baciuškai šis etapas buvo gana sėkmingas – vieną trasos ratą įveikęs per 52,811 sek., jis užėmė devintą vietą tarp visų 105 sportininkų. Tai lėmė, kad kiekviename „heate“, kuriame varžosi apie 30 sportininkų, jis startavo iš 3 pozicijos.

„Treniruotėse buvau greitesnis, tačiau kvalifikacijoje nepavyko turėti visiškai „švaraus“ rato ir tai lėmė tokį rezultatą. Jis geras, tačiau ne toks, kokį galėjau pademonstruoti“, – penktadienio vakarą pasakojo tauragiškis R. Baciuška.

Konkurencija KZ2 pasaulio čempionate yra labai didelė – greičiausias kvalifikacijoje buvo Matteo Vigano, įveikęs vieną ratą per 52,411 sek., o nuo jo mažiau nei sekunde atsiliko net 81 sportininkas.

Šeštadienį vyko net penki „heatai“, kuriuose R. Baciuškai sekėsi labai skirtingai: jis užėmė 9, 3, 5, 7 ir 24 vietas. Pirmame važiavime sportininkas gavo baudą už pernelyg ankstyvą startą, o penktame – varžovo niuksą į galą viename posūkyje, po kurio išslydo iš trasos. Šeštadienio „heatas“ baigėsi be didesnių incidentų – lietuvis užėmė trečią vietą ir iškovojo kelialapį į finalą. Jame varžėsi 34 geriausius rezultatus „heatuose“ parodę sportininkai.

Finale nepavyko išvengti incidentų – kai kurie sportininkai po jų turėjo baigti varžybas, o dalis pakilo per keliolika pozicijų į viršų. R. Baciuškai pavyko jų išvengti, tačiau iki finišo jis spėjo pakilti dvejomis pozicijomis į viršų. CIK-FIA KZ2 pasaulio čempionu tapo M. Vigano iš Italijos, antrą vietą užėmė australas Danielis Bray, trečias liko ispanas Davidas Vidalesas Ajenjo.

Genke kartu vyko ir „Academy“ klasės varžybos, kuriose dalyvavo K. Šikšnelis. Jis sėkmingai pasirodė „heatuose“ ir į finalą kvalifikavosi 28-oje vietoje. „Academy“ finalas vyksta sekmadienio popietę, vėliau nei KZ2.

R. Baciuškai rugsėjis yra itin intensyvus. Pirmą rudens savaitgalį jis dalyvavo Prancūzijoje vykusiame Europos ralikroso čempionato etape, tiesiai iš ten keliavo į Belgiją. Pirmadienį sportininkas grįžta į Lietuvą, o jau kitą savaitgalį jo laukia priešpaskutinis Europos ralikroso čempionato etapas Rygoje. Šiuo metu tauragiškis 2018 m. čempionato S1600 klasės įskaitoje užima 2 vietą.