Angle down Atgal

Rizikos tašku dėl koronaviruso gali būti laikoma ir Kauno geležinkelio stotis

Intensyvinami Nacionalinio sveikatos centro specialistų budėjimai ir tarptautiniame Kauno oro uoste, kur pasitinkami iš koronaviruso apimtų Italijos teritorijų lėktuvais atvykstantys keleiviai. Tikrinama jų sveikata, žmonės konsultuojami, kaip elgtis sunegalavus, ar kilus įtarimams, kad gali būti užsikrėtę pavojinga infekcija.

Kaip antradienį naujienų agentūrai ELTA sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Renata Kudukytė-Gasperė, Kaunas pasirengęs galimai koronaviruso grėsmei. Savivaldybei pavaldžios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos aprūpintos darbuotojų apsaugai reikiamomis priemonėmis, tačiau kol nepatvirtintas realus pavojus, jų dar nenaudoja.

Panašiai apsirūpinusios ir stacionarios gydymo įstaigos. Jau yra parengtos vietos ligonių izoliavimui, jei kiltų įtarimas, jog jie gali būti užsikrėtę, bei gydymui tiek Kauno klinikose, tiek Kauno klinikinėje bei Respublikinėje Kauno ligoninėse.

„Sudaryta darbo grupė, kurioje dirbame drauge su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno skyriaus atstovais bei sveikatos priežiūros specialistais. Esame pasirengę ekstremalios situacijos valdymo planus, keičiamės informacija, laikomės ministerijos nurodymų. Ekstremalios situacijos atveju į gyventojų apsaugos procesą įsitraukia ir savivaldybės Civilinės saugos padalinys.

Galiu patvirtinti, jog jau aktyviai dirbama Karmėlavoje, tarptautiniame oro uoste. Plėsdami specialistų budėjimus, planuojame juos ir kitame galimame rizikos taške - traukinių stotyje. Stengsimės, kad būtų patikrinti iš koronaviruso apimtų užsienio valstybių atvykstantys keleiviai ir kad miestas būtų apsaugotas nuo pavojingos ligos plitimo", - teigė Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite