Angle down Atgal

Rita Zinkevičienė: Apie Nidos perlą ir romantiškas keliones autobusais

Nenumaldomai artėjantis šiltasis sezonas ragina planuoti artėjančias atostogas.Vieni renkasi užsenio kurortus, kiti žavisi mūsų šalyje esančiais gamtos lobiais. Keliauti į Nidą galima įvairiai: savais automobiliais, laivais ir laiveliais ar autobusu. Vis labiau populiarėja ekologiškas keliavimas. Žmonės, pasirinkę keliauti ekologiškai atsisako automobilių, keliauja autobusu. Rita Zinkevičienė atvirai apie kelionės, veiklą ir Nidos romantiką.

Kaip gimė jūsų veikla?

Ši veikla prasidėjo devintą dešimtmetį, tais pertvarkos metais, kai buvo laisvos visos verslo nišos. Mintis gimė mano vyrui. Pamenu verslo pradžią: vežiojome keleivius su mažais autobusėliais maršrutu Nida – Smiltynė – Nida. Verslas sekėsi, jį galima buvo plėsti. Vyras pakvietė draugus ir visi kartu dirbo. Vėliau jis pradėjo dirbti su pirmaisiais užseniečiais turistais, atvykusiais į Kuršių neriją. Pamenu kaip veždavo į Kaliningrado sritį, tuos, kurie ieškodavo savo gimtų namų. Būdavo džiaugsmo, o kartais ir nusivylimo, bet dauguma būdavo patenkinti, nes mano vyras labai gerai pažinojo šį kraštą ir daugeliui padėdavo atrasti savo vaikystės takus.

Jūsų veikla juodas darbas ar sekmės istorija?

Čia visada buvo darbo, tik gaila kad daugiausia, vasaros sezono metu, o laikui bėgant, tas sezoniškumas dar labiau išryškėjo, bet čia gyvenantys verslininkai per tiek metų išmoko paskirstyti pajamas, suprato kad ne sezono metu galima dirbti kitur arba žiemą paprasčiausiai poilsiauti.

Jei pasakyti atvirai, tai transporto verslas yra iš tų verslų, kaip jūs sakėt, juodas darbas- tu nežinai, kada ir kokioje šalyje tau suges autobusas, kiek kainuos remontas, o jeigu reikės pirkti naują tai pelno gali ir nelikti. O jei šalta žiema, tai nenoriu pagalvoti, bet vistiek dirbame, stengiamės, nes yra ir gražių šio verslo pusių, tai patenkinti klientai ir nuostabios kelionės po įvairias pasaulio šalis. Asmeniškai aš apkeliavau beveik visą Europą, o mano vyras Ernestas tai nežnau, kiek ratų jau apsuko aplink Europą.

Kaip vystėsi jūsų idėja?

Dvidešimt metų važiuojame maršrutu Nida – Smiltynė – Nida, ir kiekvienais metais stengiamės šį darbą atlikti kuo geriau, būti patogesni, pigesni, patrauklesni. Aišku, visada yra kur tobulėti, tačiau bandome žengti koją kojon su laiku.

Kaip jūs leidžiate savo laisvalaikį ir ką galima unikalaus pamatyti Nidoje?

Asmeniškai aš, kai atostogauju ir keliauju, tai visada renkuosi viešajį transportą, man tai savotiška romantika, nauji vaizdai, vietiniai žmonės, miesteliai pro kuriuos važiuoja autobusai, gali išlipti pasivaikščioti ir vėl toliau važiuoti, ko negali daryti kai važiuoji su grupe. Keliaujant autobusu po Kuršių neriją, taip pat gali gėrėtis miestelių grožiu, nuostabiu atsiveriančiu kopų vaizdu, ir tik nesivežkite dviračio, nes jis jums brangiai kainuos ir sudarys daug nepatogumų. visoje Kuršių nerijoje galima išsinuomoti nebrangiai gerą ir patogų dviratį, juo keliauti iš vienos gyvenvietės į kitą ir palikti ten kur nuspręsite baigti kelionę dviračiu, pavyzdžiui, išsinuomojate dviratį Juodkrantėje, atvykstate į Nidą, priduodate nuomos punkte dviratį, ir ramiai sau galite pietauti, gėrėtis lankomais objektais Nidoje, o namo grįžti patogiu autobusu, kurie nuo liepos 10 d. kursuos kas valandą iš Nidos autobusų stoties, nuo birželio 1 d. autobusų tvarkaraštį galite rasti Neringos savivaldybės puslapyje.

Neringa graži visais metų laikais, o ypatingai man patinka rugsėjis – jūroje šiltas vanduo, jūra meta gintarus, galima grybauti, jau keli metai kai rugsėjį būna puikus oras – šilta, nedaug žmonių, žodžiu, karališkas laikas poilsiui.

Ekologija prasideda nuo?

Ekologija prasideda nuo manęs, nuo mano verslo, todėl renkame ir rūšiuojame šiūkšles, naudotas padangas paliekame tam skirtose vietose, techniškai prižiūrime autobusus, kad kuo mažiau terštų aplinką, dalyvaujame talkose.
Noriu visus pakviesti atvykti į Neringą, pramogauti, džiaugtis gamtos teikiama nauda, ir nepamiršti – miške gyvena žvėreliai, jūroje žuvys – jie visi nori gyventi, tad susirinkime šiukšles ir nepadekime miško, Ačiū.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite