Angle down Atgal

Rinkimuose į Seimą baigėsi balsavimas: aktyvumas mažesnis nei pirmajame ture

Sekmadienį baigėsi balsavimas naujiems rinkimams į Seimą vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose.

Į antrąjį rinkimų turą piliečiai prie urnų rinkosi šiek tiek pasyviau nei prieš dvi savaites vykusiame pirmajame rinkimų ture. Savo balsą trijose apygardose atidavė 18,82 proc. balso teisę turėjusių gyventojų.

Rinkimų apylinkėse per visą dieną savo valią pareiškė 14,3 proc. rinkėjų – iš anksto balsavo 4,52 proc. rinkėjų. Tuo tarpu pirmajame rinkimų ture savo valią buvo pareiškę 19,95 proc. rinkėjų. Iš viso rinkimuose balso teisę turėjo per 110 tūkst. rinkėjų.

Žirmūnų rinkimų apygardoje yra įrašyta 35,1 tūkst. rinkėjų, iš kurių balsą atidavė 15,22 proc. Šioje apygardoje antrajame ture varžėsi socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas ir konservatorė Paulė Kuzmickienė.

Žiemgaloje balsavimo teisę turi 36,1 tūkst. rinkėjų, iš kurių balsavo 25,02 proc. Čia aktyvumas, kaip ir pirmajame ture, buvo didžiausias iš visų trijų vienmandačių apygardų, kuriose vyko rinkimai. Žiemgalos vienmandatėje apygardoje dėl parlamentaro mandato sekmadienį varžėsi „valstiečių“ ir Lietuvos centro partijos remiama buvusi žurnalistė Rūta Janutienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis.

Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje yra išrašyta 39,1 tūkst. rinkėjų. Balsą šioje apygardoje atidavė 16,34 proc. rinkėjų. Gargžduose į Seimą kandidatuoja Lietuvos centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas bei konservatorė Rasa Petrauskienė.

Nauji rinkimai į Seimą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje vyks po to, kai į Europos Parlamentą buvo išrinkta šioje apygardoje į Seimą patekusi Aušra Maldeikienė, o Žiemgalos ir Gargždų apygardose – po to, kai šiose apygardose išrinkti Seimo nariai Vitalijus Gailius ir Bronius Markauskas po savivaldos rinkimų tapo merais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite