Angle down Atgal

Rinkimai baigėsi: Radviliškis turi naują merą

Radviliškio rajono savivaldybės gyventojams sekmadienį dar kartą pareiškus savo valią rinkimuose, tapo aišku, kas ateinančius dvejus metus užims mero postą. Tai – Lietuvos žaliųjų partijos atstovas, savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis.

Radviliškio mero rinkimų antrajame ture varžėsi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta Jolanta Margaitienė ir Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Vytautas Simelis.

J. Margaitienė šiuo metu eina savivaldybės administracijos direktorės pareigas, V. Simelis yra savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas. 

Antrajame ture už V. Simelį balsavo 59,24 proc. rinkėjų, o jo konkurentė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė surinko 39,66 balsų. 

Taip pat pirmajame ture pirmavo J. Margaitienė, surinkusi 30,66 proc. balsų, o V. Simelis buvo antras su 22,3 proc. rinkėjų balsų. Pirmajame ture prieš dvi savaites dėl mero posto iš viso varžėsi septyni kandidatai.

Laisva Radviliškio rajono mero vieta liko, kai meras konservatorius Antanas Čepononis pernai spalį buvo išrinktas Seimo nariu.

Radviliškio mero rinkimuose galėjo balsuoti 30 tūkst. 878 rinkėjai.

Renkant Radviliškio rajono merą antrajame ture balsavo trečdalis rinkėjų – 32 procentai.

Sekmadienį rinkimų apylinkėse savo balsą atidavė 21,7 proc. rinkėjų, o dar 10,31 proc. rinkėjų balsavo iš anksto.

Rinkėjų aktyvumas pirmajame ture buvo šiek tiek didesnis: rinkimų dieną balsavo 24,73 proc. rinkėjų, o su 10,53 proc. išankstinių balsų bendras aktyvumas siekė 35,27 procentų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite