Angle down Atgal

Rietavo jaunių choras dalyvavo baigiamajame koncerte „Malda pasauliui“

Gruodžio 5 d. Vilniaus universiteto Didžiojoje auloje vyko baigiamasis Jungtinio Lietuvos vaikų choro 2020–2021 m. sezono koncertas „Malda pasauliui“. Kartu su 150 bendraminčių choristų iš 14 Lietuvos mokyklų dalyvavo ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos jaunių choras (vadovės Vilma Jokubauskaitė ir Jolita Budriuvienė). Choristai atliko kūrinius net šešiomis pasaulio tautų kalbomis. 

Lietuvos moksleivių chorai ir jų vadovai nuo 2020 m. gruodžio mėn. aktyviai dalyvavo projekto veikloje, kuri esant sudėtingai pandeminei situacijai, buvo organizuojama nuotoliniu būdu. Su choristais ir jų vadovais visą šį laikotarpį dirbo pasaulyje žinomos choro dirigentės: Charlotte Botha (Pietų Afrika/JAV), Panda van Proosdij (Nyderlandai), Dr. Tracy Wong (Malaizija/Kanada), Valerija Skapienė (Lietuva), Virginia Bono (Argentina), Zimfira Poloz (Kazachstanas/Kanada). 

Jungtinis Lietuvos vaikų choras – pirmą kartą Lietuvoje taikomas modelis, kai choro nariai surenkami iš skirtingų miestų, miestelių, kaimų, o repetuoti susirenka vieną kartą per mėnesį. Jame dainuojantys vaikai tobulina savo dainavimo techniką ir plečia muzikinį akiratį, o jų vadovai tuo metu gilina žinias specialiai parengtoje kvalifikacijos kėlimo programoje, mezga pažintis ir semiasi patirties. 

Džiugu, kad šiuo pandeminiu laikotarpiu, mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti tokiame gražiame ir prasmingame renginyje. Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos bendruomenė dėkoja renginio organizatoriams – Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui, Vilniaus muzikos mokyklai ,,Ugnelė”, Valerijai Skapienei ir Ievai Krivickaitei.

Jolitos Budriuvienės nuotr.
Jolitos Budriuvienės nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite