REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Gegužės 6 d. 13:04

Rietaviškė Vida: „Šve­di­jo­je ko­ro­na­vi­ru­sas taip pat pri­lė­ti­no gy­ve­ni­mo tem­pą“

Telšiai

Žydrūnas PilitauskasŠaltinis: Etaplius.lt


129088

Rie­ta­vo se­niū­ni­jo­je gy­ve­nan­ti, o šiuo me­tu Šve­di­jo­je, Karl­sham­ne, dir­ban­ti Vi­da pa­pa­sa­kojo, kaip su ko­ro­na­vi­ru­su ko­vo­ja ten gy­ve­nan­tys žmo­nės.

Kai Lie­tu­vo­je bu­vo pa­skelb­tas ka­ran­ti­nas, Karl­sham­ne tuo me­tu ne­bu­vo jo­kios pa­ni­kos. Ne­pai­sant to, jog tuo­met vi­so­je Šve­di­jo­je bu­vo nu­sta­ty­ti dau­giau nei 1000 ko­ro­na­vi­ru­su už­si­krė­tu­sių žmo­nių, Vi­dos ko­le­gų ma­ny­mu, tai – pa­gy­ve­nu­sių žmo­nių li­ga, to­dėl jie ne­si­jau­di­no, ti­kė­jo, kad, jei ir su­sirg­tų, per­sirg­tų leng­va for­ma.
Vi­da sa­kė, kad jau tre­čia sa­vai­tė jos dar­bo­vie­tė – moks­lo cen­tras „Kre­a­ti­vum“ yra už­da­ry­tas, ir lan­ky­to­jai nė­ra pri­ima­mi. Di­džio­ji da­lis ko­le­gų iš­kel­ti dirb­ti į ki­tas sa­vi­val­dy­bei pri­klau­san­čias įstai­gas – mo­kyk­las, sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ją, o moks­lo cen­tre li­ko tik ke­li dar­buo­to­jai. Ša­lis sten­gia­si iš­lai­ky­ti sa­vo eko­no­mi­ką kuo ma­žiau pa­ki­tu­sią, kad žmo­nės ne­lik­tų be pa­ja­mų.
Nors vi­ru­sas šve­dų stip­riai ne­gąs­di­na, eko­no­mi­nės pro­ble­mos spren­džia­mos vie­nin­gai. Ma­no­ma, jog cen­tras vėl at­vers du­ris ge­gu­žės ar bir­že­lio mė­ne­sį. „Gir­dė­jau, kad ki­to­se įmo­nė­se žmo­nės ne­te­ko dar­bų. Už 50 km yra „Vol­vo“ au­to­mo­bi­lių ga­myk­la, ji bu­vo su­stab­džiu­si sa­vo veik­lą, bet po Ve­ly­kų da­lis dar­buo­to­jų gri­žo į dar­bus“, – sa­kė rie­ta­viš­kė.
Da­bar jau ir Karl­sham­ne par­duo­tu­vė­se ant du­rų pa­ra­šy­ta lai­ky­tis sau­gaus 1,5 m. at­stu­mo, kai ku­rio­se prie įė­ji­mo pa­dė­tos pirš­ti­nės ir dez­in­fek­ci­nis ran­kų skys­tis, ko anks­čiau ne­bu­vo. „Žmo­nių srau­tų par­duo­tu­vė­je nie­kas ne­kon­tro­liuo­ja, no­rė­da­mi pa­siek­ti ko­kią nors pre­kę, jie ne­la­bai krei­pia dė­me­sį, ar ten sto­vi ki­tas žmo­gus, ar ne. Ten, kur juos­tos su­žy­mė­tos, sto­vi­ma su tar­pais, pa­si­bai­gus juos­toms – vi­si su­si­grū­dę. Pre­kių pil­na, tuš­čių len­ty­nų nė­ra. Mies­te su kau­kė­mis ma­čiau gal tik po­rą žmo­nių. Kiek ma­tau iš pa­žįs­ta­mų, ko­le­gų feis­bu­ko, vi­si vi­sur va­žiuo­ja, kaž­ką vei­kia, na­mie ne­sė­di. Vai­kų žai­di­mo aikš­te­lė vi­sa­da pil­na vai­kų, o se­no­liai, su­sė­dę už na­mo, mė­gau­ja­si sau­lės ši­lu­ma. Ma­tė­me sta­dio­nuo­se žai­džiant fut­bo­lą“, – pa­sa­ko­ja Vi­da.
Vi­da su vy­ru sten­gia­si pa­si­sau­go­ti, ne­bū­ti vie­to­se, kur daug žmo­nių, be rei­ka­lo po par­duo­tu­ves ne­vaikš­to, su drau­gais ne­su­si­tin­ka. „Jei ne­žiū­rė­tu­me Lie­tu­vos ži­nių, tai ne­bū­tų jo­kios bai­mės, nes dar­be ko­le­gos ne­su­reikš­mi­na ir nė ne­už­si­me­na apie ko­ro­na­vi­ru­są, jei pa­ti jų ne­pa­klau­siu. Pas­ku­ti­nį kar­tą, kai klau­siau, sa­kė, jog yra nu­ro­dy­mas, kad ka­vi­nė­se ne­ga­li bū­ti dau­giau nei 50 žmo­nių, ki­tu at­ve­ju bau­džia­mi ka­vi­nės sa­vi­nin­kai. Spor­tuo­ti sta­dio­ne taip pat ga­li­ma iki 50 žmo­nių“, – apie griež­tes­nius ap­ri­bo­ji­mus pa­sa­ko­jo pa­šne­ko­vė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA