Angle down Atgal

Riešės darželyje bręsta skandalas su kriminalo kvapu

Vilniaus rajono savivaldybėje bręsta naujas skandalas – laikinai einanti Riešės darželio direktorės pareigas Neringa Černiauskienė galimai naudojosi tarnybine padėtimi, kad galėtų gauti valstybės dotacijų kitai savo valdomai ugdymo įstaigai – privačiam vaikų darželiui „Nykštukėliai“. Pati valstybinio ir privačių darželių vadovė tokius kaltinimus atmeta ir vadina šmeižtu.

Alfa.lt gavo informacijos apie tai, kad Riešės vaikų darželio laikinai einanti pareigas direktorė N. Černiauskienė be tėvų žinios registruoja eilėje Riešės vaikų darželyje esančius vaikus į kitą savo valdomą privačią ugdymo įstaigą, siekdama gauti mokymo lėšų valstybės finansuojamą dotaciją, kuri yra skiriama pagal esamą vaikų skaičių rugsėjo 1 d.

Taip esą nutiko po to, kai be vietos Riešės vaikų darželyje likę tėvai nusprendė pasirinkti kitą, privačią, ugdymo įstaigą, tačiau joje buvo informuoti, kad patys to nežinodami jau leidžia vaikus į N. Černiauskienės privatų vaikų darželį.

Senoji sistema

Registruojant vaikus į darželius Vilniaus rajone vis dar gyvuoja senoji sistema, sudaranti prielaidas korupcijai: tėvai, norintys vesti atžalas į vieną ar kitą darželį, prašymą privalo pateikti ne elektroniniu būdu pagal gyvenamąją vietą, bet tiesiogiai darželio administracijai. Tiesa, šią praktiką ketinama pažaboti – nuo rugsėjo prašymai bus teikiami centralizuotai per rajono savivaldybės sistemą.

Anot Alfa.lt šaltinių, tokiu būdu visi vaiko registracijai reikalingi duomenys patenka į direktorės rankas ir atsiranda galimybė juos užrašyti į privačius darželius be tėvų žinios ir taip gauti valstybės dotaciją.

Valstybiniam ir privatiems darželiams vadovaujanti N. Černiauskienė tokius teiginius pavadino melu ir sakė neregistravusi vaikų į savo valdomus darželius be tėvų žinios. Ji tvirtino nesiūliusi tėvams, kurių vaikai nepateko į Riešės vaikų darželį, lankyti privačių jos valdomų ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

N. Černiauskienės valdoma MB „Nykštukėliai“ turi du padalinius: „Šiaurės nykštukėliai“ ir „Nykštukėliai Lazdynėliuose“. Registrų centro duomenimis, 2019 m. mažoji bendrija gavo 90 400 eurų valstybės dotacijų, vos prieš metus ši suma buvo gerokai mažesnė ir siekė 76 700 eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, Mokymo lėšų, kurios ir priklauso nuo registruotų vaikų skaičiaus, N. Černiauskienės vadovaujami darželiai 2019 m. gavo 44 300 eurų, o jau kitais mokslo metais ši suma pastebimai išaugo ir siekė 60 500 eurų.

2019 m. savivaldybė pervedė 46 100 eurų sumą, 100 eurų kompensacijų vaikams, kurie nepateko į valstybinius darželius.

Ugdymo mokestis darželyje – 300 eurų lankant visą dieną ir 250 eurų pusę dienos. Papildomai kainuoja maitinimas – 4,8 euro už visos dienos ir 3,48 euro pusės dienos grupėms.

Tėvai motyvuojami pasirašyti sutartį būtent rugsėjį – sudarius ją vėliau taikomas 100 eurų siekiantis stojamasis mokestis, kurį teks sumokėti iš savo kišenės.

Klausimų yra ir daugiau

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija teigia negavusi N. Černiauskienės privačių interesų deklaracijos, nors ją privalu pildyti laikinai einant direktoriaus pareigas ilgiau nei 30 kalendorinių dienų.

Taip pat VTEK pabrėžia, kad asmuo, derindamas pareigas, susijusias su valstybės ir privačia tarnyba neturėtų spręsti su privačia jo veikla susijusių klausimų, o jei tokių atsirastų – nuo sprendimo nusišalinti.

Komisija atkreipia dėmesį, kad, be būtinybės vengti interesų konflikto, valstybės tarnyboje dirbantis asmuo turi ir kitų prievolių, tarp kurių – nesinaudoti tarnybinėmis pareigomis.

Pati N. Černiauskienė sako nežinojusi, kad turi papildomai pateikti deklaraciją, nes esą dirba tik laikinai, o Mokesčių inspekcijai ir rajono savivaldybei pateikė visas reikiamas ataskaitas bei dokumentus.

Dėmesio centre nebe pirmą kartą

N. Černiauskienės vadovaujamas Riešės vaikų darželis visuomenės dėmesio centre atsiduria nebe pirmą kartą. 2020 m. vasarį kilo skandalas, kai auklėtoja Ramunė Bajorienė nusprendė paauklėti neklusnius keturmečius, neleisdama jiems dalyvauti Vasario 16-osios minėjime.

N. Černiauskienė tuomet aiškino, kad taikyta nuobauda adekvati ir joje nemato nieko blogo. Po šio incidento R. Bajorienė pasitraukė iš auklėtojos pareigų, taip ir nesulaukusi Švietimo ministerijos išvadų dėl savo elgesio. Tiesa, tai jai nesutrukdė toliau užimti sekretorės ir ūkio dalies vadovės postų tame pačiame darželyje. 

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite