Angle down Atgal

Ričardas Malinauskas baigė kadenciją Regionų komitete

Šią savaitę įvyko paskutinė šios kadencijos ES Regionų komiteto plenarinė sesija. Ne vienerius metus šio komiteto nariu buvo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

„Atstovai iš įvairų ES regionų atrenkami į Regionų komitetą pagal savivaldos rinkimuose laimėtas kvotas. Mes atstovaujame savo regionams ir turime patariamąjį balsą Europos Tarybai ir Europos Komisijai priimant sprendimus. Kitaip sakant, Regionų komitetai formuoja ES vadovybės nuomonę iš apačios“, -- apie Komiteto veiklą pasakojo R.Malinauskas.

Jis pastebėjo, jog Regionų komitete dirbti buvo įdomu, iš kolegų buvo galima sužinoti daug naujienų, pasidalinti patirtimi ir priimti regionams svarbius sprendimus.

Regionų komitetai

Lietuvos delegaciją sudaro devyni tikrieji ir devyni pakaitiniai nariai. Lietuvos delegacijos RK vadovas yra Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Arnoldas Abramavičius. Visi tikrieji ir pakaitiniai RK nariai iš Lietuvos yra išrinkti politikai, atstovaujantys vietos valdžios institucijoms Lietuvoje.

Iš viso Regionų komitete dirba 350 politikų, atstovaujančių visoms Europos Sąjungos šalims.

Lietuvos delegacija prie RK prisijungė įpusėjus 2002–2006 m. kadencijai. Lietuvos delegacijai RK priklausantys nariai ir pakaitiniai nariai yra politikai, turintys vietos rinkėjų mandatą. Delegacija turi būti sudaroma pagal tam tikras procedūras Lietuvoje. Visi regionų plėtros tarybų pasiūlymai siunčiami Lietuvos savivaldybių asociacijai, kuri atrenka kandidatus ir parengia galutinį sąrašą. Galutinis kandidatų sąrašas pateikiamas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai tvirtinti. Nacionalinė vyriausybė sprendimą priima remdamasi pasiūlytu narių sąrašu ir teikia jį Ministrų Tarybai, kuri skiria RK narius.

Prieš priimdamos sprendimus ES Taryba ir Komisija privalo konsultuotis su Regionų komitetu šiais klausimais:

  • švietimo, profesinio rengimo ir jaunimo;
  • kultūros ;
  • visuomenės sveikatos ;
  • transeuropinių transporto, telekomunikacijų ir energetikos tinklų;
  • ekonominės ir socialinės sanglaudos
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite