Angle down Atgal

Režisierius Romas Lileikis: senoji sostinė vis artimesnė

Spalio 23 d. 17.30 val. Trakų Salos pilies didžiojoje menėje vyks susitikimas su režisieriumi, filmų kūrėju, poetu, sostinės Užupio Respublikos įkūrėju, šiandien gyvenančiu Trakų rajone, Romu Lileikiu.

Režisierius R. Lileikis Trakų Salos pilies didžiojoje menėje pradeda kino vakarų, diskusijų, muzikos ir legendų ciklą „Mūzų dovanos Trakų karūnai“. Įėjimas nemokamas!

Šis vakaras – tai R. Lileikio daugialypio pasaulėvaizdžio pristatymas. Jis save apibūdina ne tik kaip režisierių, kino filmų kūrėją, bet ir miuziklų, dainos, poezijos ir Respublikos žmogumi. Šio menininko kūrybos ir gyvenimo darbų veidas išraiškingas ir giliai emocionalus, todėl sutalpinti jį į vieną renginį bus sudėtinga. Tad šis susitikimas su R. Lileikiu žada tikrą intrigą, lydimą akistatos smalsumo, jaudulio, nuostabos ir sielos virpesio. Na, panašiai būna naktį grįžtant namo: juk nežinai ką sutiksi už kampo – ar gyvenimo meilę, ar kaukėtą plėšiką. 

 Iš R.Lileikio pokalbio su žurnaliste, fotomenininke, tęstinės kultūrinės iniciatyvos „Mūzų dovanos Trakų karūnai“ sumanytoja, „Trakai – kultūros sostinė 2020“ ambasadore Lilija Valatkiene:

„Kuo labiau senstu, tuo artimesnė tampa iš vaikystės prisiminimų išnirusi mūsų senoji sostinė: pirmieji raibuliai, atsiplėšiantys nuo irklų, pirmieji plėšrūs gūsiai burėse, pirmoji (iš bado sporto stovykloje) po vandeniu nusmeigta žuvis. Traukinys iš Vilniaus važiuodavo ilgai, tačiau kaip ilgai – neprisimenu, o ir laikrodį kažkodėl buvo privalu „užstatyti“ už valties nuomą...

Galvėje laikas išsprūsdavo ir vis plėtėsi, kol pagaliau štilio atspindžiuose ištirpdavo galutinai... O po to vėjas…Taškantis purslais, alsuojantis į ausis… Trakai – mano pirmoji paaugliška nepriklausomybė nuo kasdienybės, oficialios istorijos Vilniaus centro kiemuose ir ... pirmas prisilietimas prie amžinybės griuvėsių, su slaptos vertės ar istorijų kūlgrindomis. Taigi, kažkuriuo būdu, senoji sostinė mane kūrė… Lydi ji ir dabar: savo banguotose erdvėse, dovanodama galimybę pajusti mano ribotumą. O tai suteikia galimybę atsainiai atsikvėpti ir susikaupti“.

Ciklo „Mūzų dovanos Trakų karūnai“ organizatoriai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite