Angle down Atgal

Revakcinuotis jau gali apie 200 tūkst. asmenų, vaikų revakcinuoti kol kas neplanuojama

Sustiprinančiąja doze Lietuvoje šiuo metu pasiskiepyti gali per 200 tūkst. asmenų, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai.

Antradienį pradėjus visuotinę pilnamečių gyventojų revakcinaciją, vaikų sustiprinančiąja doze skiepyti kol kas neplanuojama.

„Šiai akimirkai turime virš 200 tūkst. asmenų, kurie potencialiai galėtų pasiskiepyti trečią kartą, nes jau praėjo daugiau negu šeši mėnesiai nuo pilno jų paskiepijimo ir iš šių asmenų apie 50 tūkst. yra jau pasiskiepiję“, – žurnalistams antradienį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos patarėjas Lukas Galkus.

Pasak jo, vaikų revakcinuoti kol kas neplanuojama, dėl to laukiama Europos vaistų agentūros (EVA) sprendimų.

„Kol kas apie vaikų revakcinaciją negalvojama, manome, kad dar yra anksti, žiūrėsime, kaip patys vakcinų gamintojai elgsis, nes greičiausiai jie taip pat atlieka tyrimus su šia grupe ir teiks duomenis EVA dėl sprendimo leisti vakciną naudoti revakcinacijai ir jaunesnėms grupėms. Čia reikės sulaukti būtent šių tyrimų rezultatų, be jų SAM pati anksčiau sprendimų nepriims“, – sakė L. Galkus.

Revakcinuotis šiuo metu galima tik „Pfizer“ vakcina. „Jannsen“ anksčiau skiepijęsi taip pat gali rinktis ją. L. Galkaus teigimu, „Moderna“ vakcina nenaudojama revakcinacijai taip pat laukiant daugiau informacijos iš EVA.

„Mūsų žiniomis, gamintojas yra kreipęsis būtent dėl registracijos, galimybės revakcinuoti gyventojus šia vakcina ir yra nurodęs, kad tokiems gyventojams būtų skiriama mažesnė vakcinos dozė – dvigubai mažesnė negu skiriama dabar. Dėl šios priežasties yra šioks toks laukimas, ir tikėtina, matant ir kitų šalių patirtis, kad vis dėlto bus registruota šita vakcina, tiesiog tada atitinkamai būtų pakeistas vakcinos dozavimas“, – sakė SAM patarėjas.

Sustiprinančiąja doze skiepijama praėjus ne anksčiau kaip pusei metų nuo baigto vakcinavimo.

Sustiprinančią dozę galės gauti 12 metų ir vyresni pacientai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais. Jie skiepytis gali praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo vakcinacijos pabaigos.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite