Angle down Atgal

Retrospektyva „Šiaulietiškai televizijai – 30“

Spalio 17 d., ketvirtadienį, 17 val. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) – retrospektyva „Šiaulietiškai televizijai – 30“. Įėjimas nemokamas.

Prieš 30 metų, 1989 m. spalio 19 d. vietiniai ir respublikiniai laikraščiai anonsavo: „Rytoj – primoji Šiaulių televizijos laida“. Ir iš tiesų naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, į eterį išėjo pirmoji šiauliečių televizijos laida. Tai dar nebuvo oficialioji „Šiaulių televizija“, kuri buvo įsteigta 1991-ųjų vasarą.
Laida labai skyrėsi nuo to laikmečio televizinės produkcijos. Šiauliečiai tuo metu matė dvi Centrinės televizijos programas iš Maskvos ir vieną Respublikinės televizijos programą. Vien tas faktas, kad per televizorių rodė Šiaulius, miesto gyventojams buvo įdomus. Pirmiausia, ką padarė kūrybinė grupė – išėjo į gatvę ir pakalbino šiauliečius.
Dar viena priežastis, dėl kurios šiauliečiai prilipo prie ekranų – vakarietiški filmai ir vaizdo klipai. Televizija rodė tai, ko šiauliečiai iki tol nebuvo matę – laidos kūrėjai apsilankė kariniame dalinyje, pabuvojo blaivykloje, pakalbino venerinių ligų dispanserio direktorių, dalyvavo policijos reide (beveik laidos „Farai“ priešistorija). Laida buvo kitokia, nei buvo įpratusi matyti dar sovietinė visuomenė.
Kadangi pirmąją laidą pamatė daug šiauliečių, nuomonių apie ją buvo įvairių.

Renginio metu bus rodomos ištraukos iš pirmosios laidos.

Organizatorius – Šiaulių kino meno klubas
Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė
Partneris – Šiaulių „Aušros“ muziejus

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite