Angle down Atgal

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikė atskleidė, kokius iššūkius tenka įveikti vykdant vakcinavimą

Jau daugiau nei dvi savaites šalyje vykdomas skiepijimas COVID–19 vakcina. Pirmieji dar 2020-ųjų gruodžio 27 dieną vakcinavimą pradėjo didžiųjų šalies ligoninių medikai. Tačiau procesą koordinuojantys specialistai atskleidė, kad ši vakcina reikalauja ypatingo pasiruošimo, žinių ir sunkaus viso personalo darbo.

Pirmuoju vakcinavimo etapu Respublikinė Šiaulių ligoninė paskiepijo 845 žmones. Šiuo metu vykdomas antrasis vakcinavimo etapas. Jo metu jau sunaudota apie 430 vakcinos dozių.

COVID-19 vakcina ypatinga tuo, kad, skirtingai nuo kitų, reikalauja ypatingų laikymo sąlygų – itin žemos temperatūros, bei specialių vartojimo instrukcijų.

„Įprastai vakcinoms užtenka 2-8 laipsnių temperatūros. COVID-19 vakcina transportuojama ir laikoma itin žemoje – 70 laipsnių šalčio – temperatūroje. Vakcinas ištraukti galime tik norint skiepyti. Atšildyta vakcina šaldytuve gali išbūti tik 5 dienas. Todėl turime atsakingai įvertinti kiek vakcinų atšildyti ir kiek jų spėsime realizuoti“, – apie kasdienybės iššūkius pasakoja Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos vyresnioji slaugos administratorė Inga Budrienė.

Medikė prasitarė, kad pirmos dozės skiepijimą ligoninėje jau baigė ir šiuo metu koordinuoja vakcinų perdavimą regioniniams pirminės sveikatos priežiūros centrams.

Vyresnioji slaugos specialistė atskleidė, kad ligoninės medikai lengviau atsikvėpė gavę skiepus, tikimasi, kad tai pagaliau sukurs persvarą kovoje su pandemija.

„Mūsų personalas džiaugiasi pagaliau sulaukę skiepų. Buvo daug norinčiųjų, stengėmės, kad paskiepyti būtų visi, kuriems labiausiai reikia“, – sako I. Budrienė ir priduria: „Sunkių šalutinių skiepo poveikių iki šiol nesame užfiksavę. Džiugu, kad procesas vyksta sklandžiai.“

Skiepijamas asmuo turi gauti dvi COVID– 19 vakcinos dozes. Revakcinacija vykdoma praėjus 21 dienai po pirmojo skiepo gavimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite