Angle down Atgal

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikas: „COVID-19 – itin klastinga ir nenuspėjama liga“

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje situacija neeilinė – šalyje sparčiai augant sergančiųjų COVID-19, skaičiui, susiduriama su įvairiais iššūkiais.

Infekcinių ligų skyriaus vedėjo Aido Kaušo teigimu, medikai sulaukia penkis kartus didesnių pacientų srautų. Koronavirusu sergantiems pacientams įkurtos vietos ne tik Infekciniame ligų skyriuje, bet ir kitose ligoninės patalpose. Iš viso Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nuolat gydomi virš 120 COVID-19 pacientų, iš jų 23 itin rimtos būklės, gydomi intensyvios terapijos skyriuje. Ligoninėje trūksta specialistų, o dirbantis personalas kasdien atiduoda visą save: dirba viršvalandžius, nuolat susiduria su įvairiais pandemijos keliamais iššūkiais.

„Dalis personalo serga, dar dalis – izoliacijoje. Ypač trūksta slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, nes pacientų srautai didesni, o ir liga sunkesnė. Kreipėmės ir į visuomenę, atsiliepė 11 ir jau juos įdarbinome. Ligoniams reikia intensyvesnės priežiūros. Šiandien jau labai trūksta vidaus ligų profilio gydytojų darbui su covid pacientais. Išleidžiame jau bent po kelis medikus ir pailsėti, nes atlaikyti tokį krūvį bet kam būtų labai sunku“, – apie kasdienybę kovoje su koronavirusu pasakoja Aidas Kaušas.

Respublikinė Šiaulių ligoninė priima pacientus iš Šiaulių ir Telšių apskričių.

Labai svarbu buvo, kad Mažeikių, Telšių ligoninės atidarė skyrius, į kuriuos tęstiniam covid pacientų gydymui galime nukreipti gydymui. Slaugomiems pacientams gydyti atidaryti skyriai Plungės ligoninėje ir Geriatrijos centre, nes kai kurių pacientų gydymas užtrunka iki mėnesio.

„Dideliam krūviui esame pasiruošę. Sunku, bet dabar kitaip ir nebus. Tikimės geriausio scenarijaus ateityje, bet bent mėnesį, panašu, ligonių srautai išliks tokie patys. Ši liga klastinga – dar ryte pacientas namuose jaučiasi puikiai, o jau vakare jis gali atsidurti ligoninėje. Gyvename nežinomybėje, nuspėti ligos eigą labai sunku“, – sako A. Kaušas.

Infekcinių ligų skyriaus vedėjas sako, kad lengvais simptomais sergantys asmenys gydosi ambulatoriškai, o į ligoninę patenka sunkesnės būklės asmenys. Stengiamasi apsirūpinti ir visa reikiama įranga – štai prieš kelias savaites Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje sumontuotas dar vienas naujas plaučių ventiliacijos aparatas. Tai jau 35 aparatas, įsigytas pandemijos metu.

Dar virš dešimties DPV aparatų, kuriuos nupirko SAM, ką tik pasiekė ligoninę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite