Angle down Atgal

Šiaulių ligoninės direktorius: daugėja jaunesnio amžiaus sunkios būklės pacientų, nėščiųjų

Šiaulių regione užimta apie 80 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų, sako Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

„Lovų COVID-19 pacientams gydyti mūsų regione yra maždaug 338, iš jų aktyviam gydymui užpildyta apie 80 proc., tarp jų yra ir slaugos bei palaikomojo gydymo COVID-19 pacientams skirtos lovos. Reanimacijoje mes turime apie 41 lovą, (...) reanimacijoje turime užimta apie 70 proc. lovų“, – žurnalistams penktadienį per spaudos konferenciją sakė ligoninės vadovas.

„Prognozės mums yra labai nepalankios, nes prognozuojama, kad reikės 65 lovų reanimacijoje“, – pridūrė jis.  

R. Mažeikos teigimu, artėjama prie ribos, „kada ligoninės bus perkrautos“.

„Šiandien visos Telšių ir Šiaulių ligoninės yra atidariusios covidinius skyrius. Jie užpildyti 80–85 proc. apimtimis. Rezervo likę labai nedaug. (...) Personalo klausimas yra sprendžiamas, mobilizuojant visus gydytojus, kiek įmanoma, kurie turi kompetencijos gydyti. Situacija yra rimta ir sudėtinga“, – kalbėjo medikas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus teigimu, Šiaulių regione padėtis yra viena prasčiausių šalyje, o link to keliauja ir kiti regionai.

„Šiaulių mieste sergamumas yra dvigubai didesnis nei Lietuvoje. (...) Daug ekspertų pastebi, kad Šiaulių regionas dvi savaites priekyje yra, palyginti su visa Lietuva“, – sakė jis.

Statistikos departamento duomenimis, 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų šalyje yra 868,7 atvejo, o vien Šiaulių mieste – 1,43 tūkst. atvejų.

Gimdė aštuonios sergančiosios

R. Mažeikos teigimu, vien praėjusią parą paguldyta apie 20 pacientų, kurių amžius – nuo 40 iki 60 metų.

„Visų būklės yra rimtos, rentgenologiškai patvirtinti labai sudėtingi plaučių uždegimai, apėmė visus plaučius“, – kalbėjo jis.

Anot ligoninės vadovo, koronavirusas regione yra paplitęs ir tarp besilaukiančiųjų.

„Šiaulių mieste ir Šiaulių ligoninėje iš viso gimdė aštuonios nėščiosios, kurios sirgo COVID-19 liga. Tai didelis skaičius“, – kalbėjo R. Mažeika.

Anot jo, daliai pacienčių ir jų kūdikių teko gelbėti gyvybes.

Statistikos departamento penktadienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse gydomi 1776 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 56 tūkst. 95 asmenys, 41 tūkst. 897 – tebeserga, 13 tūkst. 514 – pasveiko.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 471 žmogus, dėl kitų priežasčių – 213 užsikrėtusiųjų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite