Angle down Atgal

Respublikinę Panevėžio ligoninę jau pasiekė dalis lėšų už patirtas išlaidas pandemijos metu

Daugėjant užsikrėtimų COVID-19 medikai ruošiasi galimai antrai pacientų bangai, bet tam reikia lėšų, tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) su dalimi ligoninių vis dar neatsiskaičiusi už patirtas išlaidas nuo kovo, nors gydymo įstaigoms buvo žadėjusi.

Respublikinę Panevėžio ligoninę jau pasiekė dalis lėšų už patirtas išlaidas, perkant įstaiga apsaugos priemones, įdiegtas įvairias technologijas.

Pažadus vykdo

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas paaiškino, kad SAM pažadus įvykdė.

„Su darbo užmokesčiu susijusias išlaidas gavome, o visai neseniai, pasekė dalis išlaidų, kurios buvo padarytos perkant įvairias apsaugos priemones, diegiant ligoninėje įvairias technologijas, reikalingas kovai su COVID-19“, – teigė ligoninės vadovas.

Rezervo turi

Pasak Panevėžio ligoninės vadovo, apsaugos priemonių rezervą gydymo įstaiga turi dviem mėnesiams.

„Rezervą apsaugos priemonėms turime, bet pirkimai per Centrinį viešųjų pirkimų portalą (CVPP) tęsimi toliau. Neseniai pasiekė siunta apsaugos priemonių – kaukės, respiratoriai. Jų Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėms užteks iki metų pabaigos. Tačiau pirkimai vyksta ir toliau ir vykdomos sutartis – pirkimai eigoje. Manau, kad visos pirkimų sutartis bus įvykdytos“, – aiškino A. Skorupskas.

Visu pajėgumu dar nedirba

Pasiteiravus, ar Panevėžio ligoninė dirba visu pajėgumu, medicinos įstaigos vadovas paaiškino:

„Visu pajėgumu ligoninė pandemijos metus nepradės dirbti. Liepos mėnesį Panevėžio ligoninė dirbo 93 proc. pajėgumu. Beje, rekomenduoju panevėžiečius ir ne tik, sekti Panevėžio ligoninės interneto svetainę, kurioje kas savaitę pateikiama informacija apie laisvus talonus pas medikus. Norintiems patekti pas medikus reikia turėti tik elektroninį siuntimą.“

Vyriausybės pažadai

Priminsime, kad kovą, sulig karantino pradžia, buvo pasirašytas Vyriausybės nutarimas, kuriuo sveikatos priežiūros įstaigoms bus ne tik dengiamos su darbo užmokesčiu susijusios išlaidos, bet ir su COVID-19 pandemija susijusios sąnaudos. Prie jų priskiriamos ne tik išlaidos asmens apsaugos priemonėms įsigyti ar užtikrinti išaugusį patalpų bei prietaisų dezinfekavimą.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje sakė, kad dalis lėšų gydymo įstaigoms jau kompensuota. Pirmiausia buvo atsiskaityta už tas sąnaudas, kurias buvo galima padengti iš Europos Sąjungos (ES) fondų. Kita dalis sąnaudų dar nėra baigta vertinti.

SAM minėjo, kad rudeniop sveikatos apsaugos įstaigoms už patirtas sąnaudas įsigyjant asmens priežiūros priemonių skirs 54 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite