Angle down Atgal

Ren­kan­tis arbūzą, vien pa­stuk­sen­ti į žievę ne­pa­kan­ka

Nors kiek­vie­nas tu­ri­me savų me­todų, kaip iš­si­rink­ti ge­rai su­no­kusį, saldų ir sul­tingą arbūzą, jį per­kant ver­ta at­kreip­ti dėmesį į ke­letą kitų niuansų – pa­vyzd­žiui, kilmės šalį. Kaip ne­suklys­ti ir iš­si­rink­ti to­bulą arbūzą?

Šiemet klimato sąlygos arbūzams auginti nebuvo palankios visoje Europoje. Didelius karščius lydėję vėsūs orai, o po to vėl užklupusi kaitra mažesnius arbūzų derlius lėmė daugelyje šalių. Kai kuriose šalyse arbūzus augintojams dėl nepalankių oro sąlygų teko netgi persodinti, kitur derlius paprasčiausiai buvo mažesnis.

Rusijoje, Ukrainoje, Graikijoje, Albanijoje ir Turkijoje arbūzai paprastai yra geresnės kokybės nei užauginami Vengrijoje ar Italijoje. Dėl to, renkantis arbūzus, parduotuvėje būtina atkreipti dėmesį, iš kokios šalies jie atkeliauja.

Vasaros pabaigoje ir rudenį geriausi arbūzai neabejotinai atkeliauja iš Rusijos ir Ukrainos, taip pat kokybiški – graikiški arbūzai. Šiuo metu minėtose šalyse yra arbūzų derliaus metas, o Italijoje ar Ispanijoje sezonas jau pasibaigęs. Vengriški, bulgariški, rumuniški arbūzai pastaruoju metu aukšta kokybe nepasižymi.

Įvairūs žmonių naudojami metodai geram arbūzui išsirinkti nėra iš piršto išlaužti ir gali praversti. Pavyzdžiui, stuksenimas į arbūzo paviršių ar jo išvaizda gali šį tą pasakyti apie vaisiaus sunokimo lygį.

Jei arbūzas yra gerai prinokęs, pastuksenus į jo paviršių, garsas turėtų būti skardus. Tuo metu vaisiaus žievė turėtų būti be įtrukimų ar gumbų, su aiškiai matomomis juostomis ir nedidele geltona dėme ant šono. Toks arbūzas turėtų būti skanus ir sultingas.

Daugelis kitų populiarių būdų patikrinti arbūzo kokybę nebūtinai turi rimtą pagrindą. Pavyzdžiui, tai, kad prinokęs arbūzas būtinai turėtų būti lygus ir simetriškos formos, tėra mitas. Kaip ir tai, kad labiau sunokęs arbūzas visuomet yra sunkesnis.

Parengta pagal pranešimą spaudai

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite