Angle down Atgal

Rengiantis Baltarusijos atominės elektrinės veiklos pradžiai, Radiacinės saugos centras tęsia susitikimus su gyventojais

Rengdamiesi Baltarusijos atominės elektrinės (toliau - Baltarusijos AE) veiklos pradžiai, Radiacinės saugos centras (toliau - RSC) kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau - PAGD) ir savivaldybėmis sistemingai organizuoja susitikimus su Baltarusijos pasienio gyventojais.

Rugpjūčio 8 d. RSC, PAGD ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos atstovai susitiko su Pabradės seniūnijos gyventojais, rugpjūčio 12 d. - su Strūnaičio seniūnijos gyventojais ir rugpjūčio 13 d. - su Sarių seniūnijos gyventojais.
Susitikimų metu buvo aptarti avarinės apšvitos sveikatai keliami pavojai, gyventojų perspėjimo ir informavimo klausimai, taip pat gyventojams pateikta informacija ir dalomoji medžiaga apie veiksmus, kurių pirmiausia reikia imtis įvykus branduolinei avarijai (slėpimasis, evakavimas, skydliaukės apsauga, maisto ir geriamojo vandens naudojimo apribojimai). Taip pat gyventojai buvo informuoti apie š. m. spalio mėnesį vyksiančias valstybės lygio funkcines pratybas, kurių metu bus patikrintas valstybės ir savivaldybių institucijų pasirengimas atlikti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju numatytas funkcijas.
Susitikimų svarbą ir aktualumą parodė gyventojų aktyvus domėjimasis ir keliami klausimai susitikime dalyvavusių institucijų atstovams, todėl RSC ir toliau planuoja rengti susitikimus su Baltarusijos pasienio gyventojais Vilniaus rajone.

Kaip tinkamai pasiruošti ekstremalioms situacijoms galite pasiskaityti daugiau čia: www.lt72.lt
Radiacinės saugos centro ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite