Angle down Atgal

Remonto pastoliuose – vyskupijos kurija

Vienas gražiausių Kaišiadorių miesto pastatų – Kaišiadorių vyskupijos kurija, esanti Kęstučio g. 44. Šis pastatas buvo pastatytas 1933 metais, pastatą projektavo architektas Vaclovas Micnevičius.

1947 metais pastatas buvo nacionalizuotas ir naudojamas kitoms reikmėms. Atkūrus Lietuvoje Nepriklausomybę gražusis pastatas buvo grąžintas teisėtiems savininkams, jis priklauso Kaišiadorių vyskupijai. Po atgavimo pastatas buvo remontuojamas, pritaikytas dvasininkų reikmėms. Nors iš išorės pastatas atrodo neblogai, jo stogas nebuvo niekada remontuotas. Jis buvo kritinės būklės.

Akylesni praeiviai pastebėjo, kad pastatas apsuptas pastolių, aplink yra nemažai statybinių medžiagų. Kurijos atstovai teigia, kad iki rudens bus suremontuotas stogas, remontas bus baigtas spalio mėnesį. Vykstant remontui bus užtaisyti plyšiai tarp plytų, tačiau pastatas nepakeis savo išvaizdos.

Vyskupija pastato remontui lėšas taupė ilgą laiką, remontas atliekamas iš savų lėšų ir laikantis šalies teisinio reglamento. Vyskupijos administracija tikisi, kad po remonto pastatas pauoš gražėjantį rajono centrą.

„Atspindžių“ inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite