Angle down Atgal

Rėkyvos vandens šventė - iš dangaus ir ant žemės (papildyta nuotraukomis ir video)

Šeštadienį 13 val. Rėkyvoje prasidėjo tradicinis vasaros renginys - Vandens šventė prie Rėkyvos ežero. Poilsiautojus ir šventės dalyvius džiugina jachtų paradas, Tarptautinė Olego Truchano buriavimo regata, vyksta koncertas, sportiniai užsiėmimai, įvairios kūrybinės dirbtuvės ir ugniagesių gelbėtų vandens atrakcionai, pirtininkai kviečia išbandyti pirties malonumus, o šeimos piknikauja gamtoje.

Vandens šventė prie Rėkyvos ežero – renginys, sutraukiantis didelį būrį dalyvių ir entuziastų. „Vandens šventė keičiasi, papildoma vis įvairesnėmis veiklomis, žaidimais, pramogomis ir atrakcijomis, stiprinama partnerystė su miesto įstaigomis. Stengiamės sukurti tokią programą, kad kiekvienas rastų sau įdomių užsiėmimų ir aktyviai įsitrauktų į organizuojamas veiklas. Vandens šventė turi didelį potencialą augti ir stiprėti, planuojame, kad kitais metais šiauliečiams galėsime pasiūlyti plataus turinio renginį, vykstantį ne tik prie Rėkyvos, bet ir prie Talkšos ežero“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė. Šeimoms skirtame renginyje neprekiaujama alkoholiu.

13 val. šventę atidarė jachtų paradas. Vaikai gaudoi vėją pačių pasidarytais vėjo malūnėliais, puošiasi veidus piešiniais arba išbando ebru magijos galią.

"Visą dieną čia veiks daugybė skirtingų atrakcijų: šeimos, pasirūpinusios užkandžiais ir pledais, galės piknikauti, vaikai, atsinešę muilo burbulų leidimo priemonių, užsiimti burbuliatoriaus teikiamomis linksmybėmis, taip pat stebėti ir prisijungti prie ugniagesių gelbėtojų kuriamų vandens atrakcionų. Susidomėjusių lauks veikianti pirtis“, – veiklas pristato Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė.

Šventėje netrūksta užsiėmimų aktyvesnio poilsio ir judresnių žaidimų entuziastams, norinčiųjų tobulėti – profesionalų pamokos. Susirinkę žmonės gali užsiimti vandens aerobika arba aerobikos ir zumbos šokių programa ant smėlio su Juste Dambinskaite. Suklusti turėtu ir nemokantys plaukti šventės dalyviai: treniruotėje mokoma, kaip įveikti vandens baimę, taisyklingai kvėpuoti vandenyje, laikytis vandens paviršiuje ir, žinoma, plaukti.

Galima klausytis ne tik vasariško vėjo ir ežerų bangų ošimo, bet ir koncerto. Scenoje pasirodo Gabija Petrauskaitė (Šiauliai) ir Gabrielė Kalniškytė (Kretinga) su grupėmis, Evaldas Vaikasas (Šiauliai) ir grupė „Kreizi“ (Šiauliai).

Šventę organizuoja Šiaulių kultūros centras.

Editos Varkalienės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite