Manto Grimo nuotr.
Angle down Atgal

Rekordas „Baltijos kelio" sukakties proga – ilgiausia dviaukštė žmonių grandinė

„Baltijos kelio" minėjimo dieną pasiektas Lietuvos rekordas. Originaliai įprasminti Baltijos šalims itin svarbią sukaktį susirinko 101dalyvis. Jie suformavo net 51metrų ilgio dviaukštę žmonių grandinę.

„Dabartinis 101žmogaus dviaukštės grandinės rekordas viršijo visus lūkesčius. Toks žmonių entuziazmas ir vienybė ne tik užburia, bet tik dar kartą įrodo, kokia didele jėga tampame susitelkę", – sako originalios idėjos autorius Karolis Valickas, „AcroYoga Lt" įkūrėjas. Naujasis Lietuvos rekordas pasiektas Gataučių miestelyje (Joniškio raj.) festivalio „Saulėtosios naktys" metu.

Pasak organizatorių, net 90 iš 101dalyvio tai darė pirmą kartą. Trumpam pasimokę, rekordininkai pirmiausia suformavo eilę iš 51 žmogaus, o netrukus atsispyrę ant jų šlaunų į „antrą aukštą" pakilo dar 50. Grandinė išsilaikė stabili mažiausiai 6 sekundes, dalyviai tuo metu nesilaikė už jokių papildomų objektų.

Dviaukštė žmonių grandinė sudaroma vienai žmonių eilei sustojus vienam šalia kito šiek tiek sulenktais keliais, o kitiems atsistojus ant jų šlaunų. Dalyviams nereikia jokio specialaus fizinio pasiruošimo, tokia grandinė suformuojama itin greitai, ji yra saugi įvairaus amžiaus, svorio ar lyties žmonėms.

Simbolinė rekordo diena pasirinkta neatsitiktinai. „Sustoję į „Baltijos kelią" vieni šalia kitų mūsų tėvai ir seneliai pademonstravo visam pasauliui savo ryžtą, drąsą ir laisvės siekimą. Daugelis mūsų kartos žmonių tuo metu dar nebuvo gimę, tačiau po 30-ties metų norime ne tik padėkoti, bet ir parodyti, kiek šis drąsus žingsnis suteikė galimybių visiems. Simboliškai ir tiesiogine šio žodžio prasme kilstelėjome šį kelią dar vienu laipteliu į viršų, pridėdami pasitikėjimo vieni kitais elementą", – apie įgyvendintą sumanymą plačiau pasakoja Karolis.

Įtraukė svečius iš viso pasaulio

Rekordinė ilgiausia iki šiol kada suformuota dviaukštė žmonių grandinė sujungė amžiumi, kultūra, požiūriu ar net gyvenamąją vieta itin skirtingus žmones. Vyriausiam grandinės dalyviui – 62-eji, jauniausiai Ūlai – vos 5 su puse metų, tačiau mergaitė itin greitai perprato grandinės veikimo principą ir stabiliai išstovėjo kelis kartus ilgesnį laiką nei oficialiai fiksuotas rekordas.

Rekordą fiksavo vienas nuo kito nepriklausomi ir nesuinteresuoti asmenys.

Lietuvoje viešintis 38-ių Australas Aleksas noriai prisijungė prie šios iniciatyvos vos tik apie ją išgirdęs. „Buvo tikrai smagu, nors pripažinsiu, išlaikyti žmogų ant šlaunų iš pradžių pasirodė nelengva užduotis, kaip ir palaikyti balansą. Vis tik atidžiau įsiklausęs į instruktoriaus Karolio žodžius, pakeičiau poziciją, tad tapo lengviau ir patogiau.

Kaip ir Aleksui, ukrainietei Olgai tai buvo nauja patirtis. „Dirbu vadovaujantį darbą, tad atsipalaiduoti, paleisti kontrolę ir pasitikėti svetimais žmonėmis, kurie tave laiko, tikrai sunku. Vis dėlto įsivažiavome ir viskas puikiai pavyko. Mane įkvėpė ta stulbinanti bendra energija, kurią visi pajutome, minios charizma ir žmonių vienybė. Smagiausia, jog visi suėjome ne tiek dėl nori siekti rekordo, kiek dėl bendros idėjos apskritai", – susižavėjimo neslėpė mergina.

Ispanas Eduardas grandinės statymo procesą stebėjo iš šalies. „Vaizdas buvo išties įspūdingas – šitiek žmonių darė vieną dalyką, susivienijo. Pakviestas draugų iš karto prisijungiau, stojau į grandinės antrą aukštą ir pajutau neapsakomą vienybės jausmą. Tikrai nuostabu", – įspūdžiais dalinosi svečias.

Lietuvei Redai tokia akcija – ne naujiena. Mergina jau seniai užsiima acro joga, o žmones, kurie ją laikė, puikiai pažįstami, tad buvo lengva pasitikėti. Gerų amocijų mergina gavo ir iš pirmą kartą prisijungusių žmonių, tokių kaip kaunietė Milda, kuri nugalėjo savo baimę ir truputį pasitreniravusi, lengvai išlaikė poziciją.

„AcroYoga" bendruomenė tokiu dviaukštės grandinės rekordu stebina jau ne pirmą kartą. Per 5-erius metusiniciatyva augo. Grandinė nuolat tobulintina, bei daryta skirtingose pasaulio šalyse kasmet. Didžiausia iki tol grandinė užfiksuota 2017 m. birželį Alytuje. Šiemet 101žmogaus grandinė ne tik išskirtinai paminėjo „Baltijos kelio" 30-asias metines, bet irsimboliškai atliepė101-ąją Lietuvos Valstybės sukaktį.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite