Angle down Atgal

Rekonstrukcija Rokiškyje nepažeis senamiesčio autentikos

Rokiškio  miesto istorinėje dalyje (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 17102) vyko bendruomenės, savivaldybės ir KPD Panevėžio-Utenos teritorinio skyriaus specialistės Birutės Beresnevičienės bei Benignos Skalauskienės susitikimas dėl Rokiškio miesto istorinės dalies urbanistinės struktūros statinių problemos.

Rokiškio miesto istorinės dalies urbanistinės struktūros statinio Algirdo g. 1 savininkas užsakė projektinius pasiūlymus dėl pastato rekonstrukcijos, kuriuos parengė atestuota nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistė-architektė Loreta Paulauskienė. Pastatas yra urbanistinės struktūros statinys (saugomas užstatymo plotas ir tūris), todėl kilo klausimų dėl galimybės įrengti šlaitinį stogą.

Architektė tyrimų metu nustatė, kad pastato 2 aukštas ir stogas užstatyti vėliau. Susitikimo metu apžiūrėjus pastatą buvo įsitikinta, kad esamas pastato tūris nėra autentiškas, todėl atestuotos specialistė parengti projektiniai pasiūlymai nepažeidžia nustatytų Rokiškio miesto istorinės dalies vertingųjų savybių.

Kartu su bendruomene ir Rokiškio rajono savivaldybės architektu bei paveldosaugininke aptarta urbanistinės struktūros statinių ir galimai vertingųjų savybių turinčių pastatų problematika bei sprendimo būdai rengiant ir įgyvendinant statybos projektus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite