Reitingai: geriausi universitetai VU ir ISM

Vilnius
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Žurnalas „Reitingai“ šeštą kartą sudarė Lietuvoje veikiančių universitetų reitingą. Pirmos vietos reitinge neužleido Vilniaus universitetas (VU). Tarp geriausių privačių universitetų - ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas (ISM).

Valstybinių universitetų reitingas:

1. Vilniaus universitetas, surinkęs 61,7 taško (pernai jis taip pat buvo pirmas);

2. Kauno technologijų universitetas (KTU), surinkęs 61,1 taško

3. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), surinkęs 58,8 taško;

4. Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU), surinkęs 55,4 taško.

5. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), surinkęs 54,9 taško.

Privačių universitetų pozicijos trečius metus lieka nepakitusios:

1. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, surinkęs 58,1 taško;

2. Europos humanitarinis universitetas (EHU), surinkęs 42,96 taško;

3. LCC Tarptautinis universitetas (LCC), surinkęs 38,1 taško.

Penkerius metus gyvuojantis žurnalas „Reitingai“ šiemet pakeitė universitetų vertinimo metodiką. Buvo atsisakyta aktualumą praradusių kriterijų, tokių kaip studijų aplinka, ir daugiau reikšmės suteikta tokiems kriterijams, kaip alumnų įsidarbinimas, darbdavių nuomonė. Įvestas naujas kriterijus - studentų nubyrėjimas.

Kaip ir anksčiau, reitinguojant universitetus dauguma rodiklių buvo vertinti ne imant absoliučiuosius dydžius, o santykinius, tai yra tenkančius vienam studentui, vienam sąlyginiam darbuotojui, vienam dėstytojui ir panašiai.

Iš viso universitetai buvo vertinti pagal 48 skirtingus parametrus, kurie yra sudėlioti į šešis stambius kriterijus: I - mokslo, meno ir / ar sporto veikla bei personalo pasiekimai - 25 taškų svoris; II - alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai - 24 taškų svoris; III - studentai ir studijos - 18 taškų svoris; IV - konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje - 15 taškų svoris; V - esamas ir ateities akademinis personalas - 12 taškų svoris; VI - studentų nuomonė - 6 taškų svoris.

Iš viso už šiuos kriterijus buvo galima surinkti 100 taškų, tačiau tiek nesurinko nė viena aukštoji mokykla.

Žvelgiant į atskirus universitetų reitingo kriterijus, kurie sudaro reitingą, išryškėjo kai kurios tendencijos. Universitetų reitingavimas parodė, kad dėl jungimosi išaugęs Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) aplenkė konkurentus moksliškumu. Darbo rinkoje paklausiausi yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), Kauno technologijų universiteto (KTU), Klaipėdos universiteto (KU) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) alumnai (tai kaip universitetų alumnams sekasi darbo rinkoje didžia dalimi koregavo universitetų išsidėstymą reitingo lentelėje, nes darbo rinkos kriterijui buvo suteiktas net 24 taškų svoris).

Didžiausias studentų nubyrėjimas pastebimas Kazimiero Simonavičiaus universitete(KSU), Europos humanitariniame universitete (EHU), Mykolo Romerio universitete (MRU), Kauno technologijų universitete (KTU), Šiaulių universitete (ŠU) ir Balstogės universiteto Vilniaus ekonomikos ir informatikos fakultete (BU).

Reitingai parodė, kad užsieniečiai puikiai vertina ne tik medicinos, bet ir sporto, teisės, inžinerijos studijas Lietuvoje. Stipriausiu akademiniu personalu išsiskiria LSMU, VU, KTU, VDU, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA).

Studentai palankiausiai vertina VU ir MRU, taip pat VDU, KTU, VGTU.

O iš privačių universitetų studentai labiausiai patenkinti studijomis ISM ir LCC universitetuose.

ELTA