REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2017 m. Balandžio 25 d. 08:56

Reikalavimai smėlio dėžių smėliui

Visaginas

Rimvydas ŠimaitisŠaltinis: Etaplius.lt


471

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Utenos departamento Visagino skyriaus specialistai informauoja, kad Lietuvos higienos normoje HN 75:2010 ,,Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ ir Lietuvos higienos normoje HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. 

Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ yra nustatyti reikalavimai smėlio dėžių priežiūrai. Higienos normose yra nurodyta, kad smėlis vaikų žaidimo dėžėse turi būti keičiamas ar atnaujinamas kasmet ir pagal epidemiologines reikmes, nustačius askaridžių, plaukagalvių, toksokarų kiaušinėlius ir kitų helmintų kiaušinių, taip pat užteršus šiukšlėmis ar kitomis priemaišomis. Smėlis pagal poreikį reguliariai turi būti perkasamas. Labai svarbu, kad į smėlio dėžes negalėtų patekti šunys ir katės, kurie yra parazitinių ligų platintojai. Kai smėlio dėžės yra nenaudojamos, būtina pasirūpinti, kad jos būtų uždengiamos tinkamais dangčiais ar kitokiais uždangalais, bet jų paviršiai turi būti neslidūs. HN 75:2010 ,,Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ yra reikalavimas, kad pakeitus ir atnaujinus smėlį smėlio dėžese turi būti atliekami smėlio parazitologiniai tyrimai, jei smėlio tyrimų rezultatų nepateikė smėlio tiekėjas.

Pažymime, kad, siekiant išvengti užsikrėtimo parazitinėmis ligomis, labai svarbu yra pratinti vaikus prie tinkamos asmens higienos: parėjus su muilu nusiplauti rankas, žaidžiant lauke nevalgyti, neglostyti benamių šunų ar kačių. Žaislai, su kuriais vaikai žaidžia lauke, turi būti plaunami.
Laikydamiesi šių rekomendacijų būsime tikri, kad vaikai, žaisdami smėlio dėžėse, bus apsaugoti nuo užsikrėtimo parazitinėmis ligomis.

Valentina Malinovskaja
Utenos departamento Visagino skyriaus vedėja



REDAKCIJA REKOMENDUOJA