Angle down Atgal

Reikalavimą nusikelti metalinius garažus išgirdo ne visi

Šiaulių miesto savivaldybės administracija spalio pirmomis dienomis kreipėsi į ant valstybinės žemės įsikūrusias 3-ąją ir 4-ąją metalinių garažu bendrijas su reikalavimu nusikelti bendrijų nariams priklausančius, visus valstybinės žemės sklype esančius garažus ir įrenginius iki 2021 m. sausio 1 d. ir sutvarkyti naudojamą teritoriją. Metalinių garažų bendrijų narių naudojama teritorija nuo 2021.01.01 jau bus laikoma užimta be teisinio pagrindo.

Suvokiant, kad garažų savininkai tvarkydami savo turtą gali susidurti su sunkumais, Savivaldybė teikia pagalbą: garažų savininkams padedama NEMOKAMAI susitvarkyti su įvairiomis atliekomis. Metalinių garažų savininkams nereikia niekur vežti atliekų – atliekų surinkėjai į garažų bendrijas atvažiuos patys. Metalinių garažų savininkai gali atliekas, kurios susikaupė metaliniuose garažuose, išmesti į konteinerius, kurie pastatyti garažų bendrijos teritorijoje arba palikti šalia konteinerių. Atliekos vežamos pagal paskelbtus grafikus.

3-osios metalinių garažų eksploatavimo bendrijos atliekų išvežimo grafikas

4-osios metalinių garažų eksploatavimo bendrijos atliekų išvežimo grafikas

Gavę oficialius Savivaldybės reikalavimus, valstybinėje žemėje esantį savo turtą sėkmingai tvarkosi 4-osios metalinių garažų bendrijos (Rygos g.) nariai, tuo tarpu 3-oji metalinių garažų eksploatavimo bendrija (Sembos g.) teisėto reikalavimo kol kas nevykdo. Tikėtina, kad garažų savininkai yra klaidinami, kad gali neatlaisvinti valstybinės žemės ir išvengti administracinės atsakomybės.

Dar kartą primename, kad neįvykdžius reikalavimo iki 2021 m. sausio 1 d., bus kreipiamasi į  Nacionalinę žemės tarnybą dėl atsakomybės taikymo už savavališkai užimtą valstybinę žemę ir jos negrąžinimo. Administracinė atsakomybė taikoma pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 110 straipsnį, valstybinę žemę užėmusiems ir vengiantiems ją grąžinti asmenims gali būti skiriamos nuobaudos nuo 550 iki 1200 eurų.

Taip pat informuojame, kad neįvykdžius reikalavimo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos iniciatyva bus pradėtos garažų ir kitų įrenginių nukėlimo ir teritorijos sutvarkymo procedūros bei pateiktas reikalavimas atlyginti dėl nukėlimo ir negalėjimo naudoti žemės sklypo visuomenės reikmėms susidariusius išlaidas.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite