Registrų centras: šiuo metu Lietuvoje gyvena ne vienas Vasario 16-osios Akto signatarų vardą ir pavardę turintis gyventojas

Vilnius
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Prieš daugiau nei šimtą metų Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašę signatarai paliko neištrinamą pėdsaką šalies istorijoje. Paspausti jiems ranką už sukurtą valstybingumą neabejotinai būtų garbė ir privilegija daugeliui. Registrų centras tvirtina, kad bent jau tam tikra prasme tai padaryti įmanoma ir šiandien.

1918 m. vasario 16-ąją Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašė 20 tuometinės Lietuvos Tarybos narių: Saliamonas Banaitis, Jonas Basanavičius, Mykolas Biržiška, Kazimieras Bizauskas, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Donatas Malinauskas, Vladas Mironas, Stanislovas Narutavičius, Alfonsas Petrulis, Antanas Smetona, Jonas Smilgevičius, Justinas Staugaitis, Aleksandras Stulginskis, Jurgis Šaulys, Kazimieras Šaulys, Jokūbas Šernas, Jonas Vailokaitis ir Jonas Vileišis.

Pasak Registrų centro, šiuo metu Lietuvoje gyvena ne vienas tuometinių signatarų vardą ir pavardę turintis gyventojas. Gyventojų registro duomenimis, populiariausias tarp valstybingumo didvyrių šiuo metu yra knygnešio, diplomato Donato Malinausko vardas - iš viso šalyje yra 12 tokį vardą ir pavardę turinčių vyrų. Dar 9 tautiečiai gali didžiuotis nešiodami jauniausio signataro, buvusio užsienio reikalų ministro Petro Klimo vardą.

Toliau pagal populiarumą tarp signatarų rikiuojasi buvęs ministras pirmininkas Pranas Dovydaitis ir vyskupas Justinas Staugaitis - jų vardus turi po 4 lietuvius. Pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos vardu ir pavarde vadintis šiuo metu garbė tenka 3 vyrams, taip kaip ir ekonomisto, bankininko Jono Smilgevičiaus.

Kitų signatarų vardai puošia 1 ar 2 lietuvių tapatybės dokumentus. Tačiau dalies signatarų, pavyzdžiui, švietėjo Mykolo Biržiškos ar buvusio finansų ministro Jono Vileišio šiandien Lietuvoje nesutiktume, sakoma Registrų centro pranešime.

ELTA