Re­gi­na Ar­ci­šaus­kaitė: „Svar­biau­sia sėk­mės pa­slap­tis – žmo­nės“

Šiauliai
Monika Šlekonytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiau­lie­čių ga­min­tais „Sa­ba­lin“ ba­tais avi ne tik pra­ktiš­ki lie­tu­viai, bet ir ko­ky­bei reik­lūs vo­kie­čiai, bri­tai, suo­miai bei nor­ve­gai. Jau tre­čią de­šimt­me­tį įmo­nei va­do­vau­jan­ti Re­gi­na Arcišauskaitė sa­ko, kad jos sėk­mės pa­slap­tis pa­pras­ta: žmo­nės, po­žiū­ris į vers­lą ir dar­bo ko­ky­bė. To­dėl tai pa­de­da įmo­nei iš­si­lai­ky­ti šiuo iš­šū­kių lai­ko­tar­piu, o va­do­vei pel­ny­ti ko­le­gų bei pa­val­di­nių įver­ti­ni­mą.
 

Karantinas „nuavė“ batus

Karantinai, vienas po kito privertę sėdėti namuose, „nuavė“ žmonėms batus ir pasiūlė šlepetes. Pirkėjams naujų batų pernai ir šiemet beveik neprireikė. Odinės avalynės gamintojos Šiaulių UAB „Sabalin“ vadovė R. Arcišauskaitė sako, kad užsakovų sandėliai dar nuo pernai pilni. Todėl gamyba labai sumažėjo.

Vadovė džiaugiasi, kad šiuo sunkiu laikotarpiu jai neteko priimti nepopuliarių sprendimų: atleisti žmonių ar įlįsti į skolas. Būtent žmones ji įvardija vienu svarbiausių sėkmės garantų. „Įmonėje nemažai tokių, kuriuos galėčiau pavadinti savo darbo fanatais. Gaminti natūralios odos batus, įvaldyti tą pojūtį – čia reikia tikrai mylėti tą darbą“, – apie savo darbuotojus užtikrintai sako ji.

Ištikima profesijai ir Šiauliams

Atvykusi į Šiaulius iškart po odos inžinieriaus studijų Kauno politechnikos institute, ji pradėjo dirbti tuomečiame „Elnio“ batų fabrike gamybos meistre. „Žinoma, tuo metu galimybės, kokias dabar turime gamyboje, buvo žymiai mažesnės, kadangi ne visos medžiagos ir naujovių pritaikymas buvo pasiekiami“, – prisimena dabar jau save šiauliete laikanti R. Arcišauskaitė.

Profesionaliai užaugusi iki gamybos vyr. inžinierės ir direktorės, apgynusi technikos mokslų daktaro laipsnį, ji grįžo dirbti į Šiaulius.

„Kai aš girdžiu, kad jauni specialistai nenori važiuoti dirbti į regionus, tai man kartu ir suprantamas dalykas, kartu ir keistas. Jauniems žmonėms norisi pasilikti, kur mokėsi, kur yra draugų. Bet gyvenime reikia įvertinti galimybes. Man buvo svarbu, kad Šiauliuose buvo pasirinkimas“, – sako R. Arcišauskaitė, ir dabar matanti Šiaulius kaip galimybių miestą specialistams.

Norėjau dirbti tai, ką mokėjau“

Vykstant pokyčiams „Elnyje“, atėjo metas su bendraminčiais įkurti savo įmonę.

„Norėjau dirbti tai, ką mokėjau“, – sako odos gaminių inžinierė ir verslininkė, per 23 metus subūrusi profesionalų kolektyvą „Sabalin“ ir išgryninusi verslo kryptį.

„Sabalin“ prasiveržė į užsienio rinkas: dabar apie 80 procentų šiauliečių pagamintos avalynės eksportuojama į Vokietiją, JK, Suomiją, Norvegiją. „Sabalin“ ir nesustoja: ieško naujų medžiagų ir technologinių sprendimų, patys kuria naujas kolekcijas.

Apie lyderystės svarbą sunkumų kupinais laikais bus diskutuojama ir Šiaulių pramonininkų asociacijos organizuojamoje konferencijoje „Lyderystė pokyčių laikais. Ko išmokome?“ Ji numatyta rugsėjo 7 d. odų pramonės pradininko Šiauliuose Chaimo Frenkelio viloje.

Tradiciniame kasmečiame renginyje bus pagerbti ir apdovanoti labiausiai vietos pramonei nusipelnę ar savo profesijai atsidavę asmenys. Pagrindinė ir garbingiausia Chaimo Frenkelio nominacija bei statulėlė bus įteikta avalynės gamybą Šiauliuose išsaugojusiai „Sabalin“ vadovei R. Arcišauskaitei.