Angle down Atgal

Regbio stadiono jubiliejaus šventė su liūdesio prieskoniu

Šiaulių, Zoknių regbio stadionas švenčia dešimties metų sukaktį. Ta proga Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademija bei VSAT prie LR VRM Pakrančių apsaugos pasienio rintinės Šiaulių pasienio užkardos rinktinės atstovai surengė futbolo turnyrą. Oficialioje stadiono sukakties minėjimo dalyje, susirinkusieji pasidalino prisiminimais, kaip dvi skirtingos struktūros rado bendrą kalbą ir negailėdami jėgų bei laiko ėmė įrenginėti regbio stadioną. Itin apmaudu, kad dešimtmetį sportininkus glaudusio stadiono vietoje greitu laiku burgs traktoriai ir per itin išpuoselėtą veją lakstys ne vaikai žaisdami kamuoliu, o važinės sunkioji technika. Čia jau netrukus bus pradėtos dar vienos gamybinės įmonės patalpų statybos.

Sporto šaka be stadiono

2008 metais susiklostė itin nepalanki situacija sporto mokyklai „Klevas“ – regbio sporto šakos atstovai nebeturėjo vietos kur rengti varžybų ar tiesiog treniruotis. Nenorėję susitaikyti su tokia situacija regbio atstovai vis tik rado išeitį – buvo sutarta su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie LR VRM Šiaulių pasienio rinktine dėl stadiono jų teritorijoje. 2008 metais padedant ūkininkams Bartkevičiams stadionas buvo suartas, užsėta žolė, o 2009 metais čia jau įvyko pirmos rungtynės.

„2008 metais atskyrus sporto mokyklas ir iškėlus futbolo sporto šaką, prasidėjo bazių dalybos. Mūsų sporto mokykla liko be regbio stadiono. Važiuodavome net į Klaipėdą žaisti namų rungtynių. Turbūt net įsivaizduoti sunku, kaip reikėjo plėtoti sporto šaką, neturint kur treniruotis. Buvo sunku, tad ieškojom variantų. Pasiekė, kad mes radome bendrą kalbą su tuometiniu VSAT vadu Vytautu Dabulskiu, kad sporto bazė reikalinga mūsų sporto šakoms, bet ir pareigūnams reikalingas stadionas. Ekonominė situacija šalyje buvo itin prasta, tačiau buvo itin didelis mūsų entuziazmas. Stiprus kolektyvas, atsidavę žmonės, kurie stengėsi dėl bendro tikslo – tai buvo mūsų stiprioji pusė“,- pasakojo Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Svajūnas Mikalčius.

Ne vienerius metus rankinio sporto šaką kultivavęs VSAT prie LR VRM Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės vadas pulk. Donatas Lengvinas sako puikiai suprantantis sporto svarbą ir džiaugiasi, kad bendradarbiavimas naudingas abiem pusėms.

„Jau ne vienerius metus bendraujame, sportuojame, apsikeičiame nuomonėmis. Labai smagu matyti, kad šis mūsų bendravimas duoda tiek daug naudos regbio sporto šakai ir prisideda prie itin aukštų regbininkų rezultatų garsinant šalį. Kai pradėjau eiti pareigas susitikome su regbio bendruomene, pasikalbėjome, apžiūrėjome stadioną ir nusprendėme, kad reikia tęsti tai, kas pradėta. Žolė žaliuoja, vartai teisingi stovi stadione, vaikai gali pilnai sportuoti“,-bendradarbiavimu džiaugėsi VSAT prie LR VRM Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės vadas pulk. Donatas Lengvinas

Prieš dešimtmetį įrengtas stadionas buvo kone vienintelė vieta mieste, kurioje regbininkai galėjo treniruotis ir rengti varžybas. Nors miesto komandos nuolat tapdavo čempionatų nugalėtojomis, dėmesio iš valdžios ši sporto šaka laukė labai ilgai.

„Regbio žaidėjai pastaruosius 8-10 metų turėjo galimybę treniruotis ir rengti varžybas šiame stadione – tai buvo vienas iš esminių dalykų sporto šakos plėtrai, nes sudėtinga įsivaizduoti sportą be bazės. Rezultatai regbininkų buvo geri, bet nebuvo tinkamo dėmesio. Labai džiugu, kad tuo metu atsirado tas stadionas. Dar smagiau, kad pavyko išlaikyti gerus santykius su partneriais. Tikimės, kad net jei ir neliks stadiono, ši draugystė išliks“,- teigė Lietuvos regbio generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis.

Regbis aukštumoje

Šiame stadione prieš dešimtmetį pradėję sportuoti vaikai šiuo metu jau gina Lietuvos rinktinių garbę ir garsina Lietuvą čempionatuose. Šie metai regbiui ypatingi – reitinguose užimamos aukščiausios vietos per visą regbio gyvavimą Lietuvoje.

„Šie metai regbiui itin puikūs – regbis-15 rinktinė užima 36 vietą Pasaulyje, 17 vietą Europoje. Regbio-7 rinktinė pateko į Gran Prix divizioną ir žais su pajėgiausiomis šalimis. Pagal reitingą ji yra 12. Jauniai (U-18) taip pat aukščiausiame divizione užėmė 11 vietą. Daugelis tų sportininkų, kurie dabar skina pergales, būtent čia augo ir sportavo. Jei nebūtume čia turėję sporto bazės, kažin ar galėtume džiaugtis dabartiniais pasiekimais. Rezultatas neateina per metus ar dvejus, reikia keletą metų kryptingai dirbti“,- teigė S.Mikalčius.

Prieš trejus metus Šiaulių pasienio užkardos rinktinės vado pareigas pradėjęs eiti Saulius Baltakis pasakoja, kad pavartęs regbio albumus pamatė daug pažįstamų veidų.

„Pradėjau dirbti čia prieš trejus metus, tuomet susitikau su sporto mokyklos direktoriumi Svajūnu. Iki tol nebuvome pažįstami. Žinojau, kad stadione sportuoja regbininkai. Pačiam mokyklos laikais ne vieną sporto šaką pavyko išmėginti, tačiau kai pavarčiau regbio knygą joje pamačiau nuotraukas, kad pusę klasiokų, pusė kiemo draugų šią sporto šaką sportuoja, tai dar artimesnė ši sporto šaka tapo. Mes visi mylime sportą, kad ir kurią sporto šaką kultivuotume, mes žinome, ką reiškia sukurti viską nuo nulio. Džiugu, kad tai, kas buvo padaryta gyvuoja ir viso to vaisius matome“,- pasakojo VSAT prie LR VRM Pakrančių apsaugos pasienio rintinės Šiaulių pasienio užkardos rinktinės vadas pulk. leit. Saulius Baltakis

Deja šventinę nuotaiką šiek tiek apkartino žinios, kad gyvuojančio stadiono vietoje netrukus jau darbuosis technika – čia prasidės gamybinės įmonės patalpų statybos.

„Labai gaila, bet situacija yra tokia, kokia yra. Jau 10 metų visi Šiaulių regbio klubai čia glaudėsi. Mano žiniomis, šio stadiono nebeliks. Tikiuosi ir viliuosi, kad miestas atras dar vieną erdvę, vietą stadionui, kuriame galėtų sportuoti vaikai ir jaunimas. Turime reprezentaciniams klubams puikų stadioną, tačiau pagal bazių apkrovą ir treniruotes lankančių vaikų skaičių dar viena erdvė regbiui būtų labai savalaikis ir reikalingas sprendimas“, - pasakojo I.Kukulskis.

Jubiliejaus proga – futbolo turnyras

Paminėti sukakčiai buvo surengtas futbolo turnyras, kuriame dalyvavo trys komandos : Valstybės sienos apsaugos tarnybos ekipa, Šiaulių oro gynybos bataliono komanda ir Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos ekipa. Dėl turnyro laiko, kuris sutapo su pratybomis, savo pažado dalyvauti ištesėti negalėjo net keturios NATO misiją atliekančių karių komandos.

Pirmose rungtynėse VSAT atstovai atsiliko 0:3 nuo Šiaulių oro gynybos bataliono komandos, tačiau sugebėjo išlyginti, persverti rezultatą ir laimėti rungtynes 4:3. Antrame mače Regbio akademijos komanda taip pat pirmavo 2:0 prieš VSAT ekipą, tačiau mačas baigėsi lygiosiomis 3:3. Paskutiniame mače Regbio akademijos ekipa 1:0 palaužė oro gynybos bataliono komandą.

Po atkaklių kovų ir įspūdingų smūgių susumavus rezultatus pirmą vietą užėmė Valstybės Sienos apsaugos komanda. Antroje vietoje Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos atstovai. Trečia vietą užėmė Šiaulių oro gynybos bataliono ekipa. Taurėmis ir geriausių žaidėjų prizais apdovanoti futbolo turnyro dalyviai jėgas atgauti galėjo skanaudami VSAT atstovų paruošto specialaus troškinio.

Daugiau – A. Rutkausko vaizdo įraše:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite