Angle down Atgal

Referendume dėl dvigubos pilietybės rinkėjai buvo aktyvesni nei dėl parlamentarų skaičiaus sumažinimo

Sekmadienį rinkėjai aktyviau dalyvavo referendume dėl pilietybės išsaugojimo nei dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo.

Išankstiniais duomenimis, prie balsadėžių pareikšti nuomonę dėl pilietybės atėjo 50,64 proc. rinkėjų. Kitas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo sulaukė mažesnio aktyvumo, - jame dalyvavo 46,66 proc. rinkėjų.

Už tai, kad būtų išsaugota Lietuvos pilietybė tiems, kurie priėmė kitos šalies pilietybę, balsavo 73,62 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 26,38 proc. rinkėjų.

Tačiau tai išankstiniai rezultatai, gauti iš 1638 rinkimų apylinkių, o jų yra 1972.

Kitame referendume už tai, kad sumažinti Seimo narių skaičių iki 121 pasisakė 77,86 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 22,14 proc. rinkėjų.

Kaip ELTA jau skelbė, kad referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo pavyktų, rinkėjų aktyvumas turi pasiekti 50 proc. visų rinkėjų, o klausimui pritarti - daugiau negu pusė piliečių, apskritai dalyvavusių referendume. Tiesa, ne mažiau kaip trečdalis visų rinkimų teisę turinčių piliečių. Tad tam, kad referendumu būtų pakeista Konstitucija, „už“ pasisakyti privalo ne mažiau negu 822 tūkst. piliečių.

Konstitucijos 12 straipsnio (pilietybės) pakeitimo sąlygos yra itin griežtos - kad referendumas įvyktų, balsavime privalo dalyvauti 50 proc. visų rinkėjų. Norint pakeisti šį Konstitucijos straipsnį, 50 proc. visų rinkėjų turi pritarti referendumo klausimui. Taigi, jeigu šiuo metu Lietuvos valstybėje yra per 2,4 mln. į rinkėjų sąrašą įrašytų piliečių, tai pilietybės išsaugojimo referendume turi balsuoti mažiausiai 1,2 mln. visų balso teisę turinčių rinkėjų ir pasisakyti „už“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite