R. Bagdono tarptautiniame turnyre – imtynininko E. Čerepoko ir Šiaulių gimnazisčių pergalės

LIF nuotr.

Savaitgalį Šiauliuose paaiškėjo tarptautinio pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo turnyro nugalėtojai ir prizininkai. Devynioliktą kartą rengtose varžybose grūmėsi graikų-romėnų ir moterų imtynių stiliaus atletai ir atletės.

Klasikų turnyre du mūsų šalies imtynininkai – Erikas Čerepokas (130 kg; 8 dal.) ir Ignas Bukauskas (87 kg; 8 dal.) – nukeliavo iki finalų.

Lemiamoje imtyje Erikas įveikė baltarusį Maksimą Poplevką ir tapo turnyro nugalėtoju.

Tuo tarpu Ignui teko pripažinti taip pat Baltarusijos imtynininko Dzmitrijaus Salavjanovo pranašumą ir tenkintis sidabro medaliu.

Mažuosius finalus laimėjo ir trečiąsias vietas užėmė Adomas Grigaliūnas (63 kg; 12 dal.), Aistis Liaugminas (67 kg; 10 dal.) ir Arsenas Stankevičius (87 kg; 8 dal.).

Graikų-romėnų turnyre kovojo 77 imtynininkai.

Moterų imtynių varžybose dominavo Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės. Aukso medaliais pasipuošė Vestina Danisevičiūtė (50 kg; 3 dal.), Gabija Dilytė (53 kg; 5 dal.), Iveta Dantaitė (57 kg; 7 dal.), Kornelija Zaicevaitė (62 kg; 7 dal.) ir Greta Čeponytė (76 kg; 6 dal.).

Antrąsias vietas užėmė Emitė Danisevičiūtė (50 kg), Kamilė Šernauskaitė (53 kg), Laura Stanelytė (57 kg), Meda Ančerytė (62 kg) ir Gabrielė Dilytė (68 kg; 3 dal.).

Bronzos medaliais apdovanotos Aistė Krilavičiūtė (50 kg), Dominyka Vaitulionytė (57 kg) ir Vidmantė Burbaitė (68 kg).

Turnyre ant imtynių kilimo kovojo 31 sportininkė.

„Šios varžybos užsitarnavo gerą vardą, į Lietuvą noriai atvyksta kaimyninių valstybių pirmieji numeriai. Tai nėra blogai – mūsų atletai priversti pasitempti ir daryti išvadas. Toks ir yra šių varžybų tikslas. Kita vertus, šiek tiek apmaudu, jog burtų valia mūsiškiai susitinko jau pirmame rate. Jie ir taip tarpusavyje malasi vos ne kiekvieną dieną treniruotėse, todėl norėtųsi, kad jie eilinį kartą pasičiupinėtų ne tik tarpusavyje. Dėl to siūlysiu kitąmet turnyrą rengti dviejų minusų sistema, tuomet atletai mažiausiai du kartus turėtų galimybę kovoti ant kilimo. Kalbant apie rezultatus, pasikartosiu, mums yra kur tobulėti.

Be abejo, džiaugiuosi Eriko Čerepoko laimėjimu. Tikiuosi, kad puikius fizinius duomenis turintis panevėžietis nemažins apsukų treniruotėse ir tinkamai pasiruoš svarbiems kitų metų startams. Visgi tikėjausi ženkliai didesnio mūsų klasikų skaičiaus finaluose. Merginų turnyre jokių stebuklų. Beveik visuose svoriuose Šiaulių gimnazistės aiškinosi santykius tarpusavyje. Man asmeniškai patiko Gretos Čeponytės pasirodymas. Turėjome ir vieną tituluotą viešnią iš Latvijos. Kaimyninės valstybės atletė Ramina Mamedova šiemet Europos jaunimo čempionate užėmė trečią vietą, o Šiauliuose dominavo svoryje iki 68 kilogramų. Tiesa, neteisinga būtų nepaminėti, kad mūsiškės yra kur kas jaunesnės ir akistata su patyrusia varžove yra savotiška investicija į perspektyvą“, - teigė LIF prezidentas Giedrius Dambrauskas.