Angle down Atgal

Raudonųjų žibintų kvartale prostitute dirbti įkalbinėtą paauglę lietuvis lepino kaip princesę

Prieš penkerius metus į Olandiją dirbti prostitute verbuota paauglė iš Lietuvos galėjo jaustis kaip princesė – vidurio Lietuvoje gyvenantis sąvadautojas duodavo jai pinigų kosmetikai, vežiodavo po įvairius Lietuvos viešbučius linksmintis, galiausiai buvo nuvežęs pasižiūrėti, kaip atrodo garsusis Raudonųjų žibintų kvartalas. Tačiau už tokius bandymus lietuvis buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) neseniai paskelbė, kad A. Z. pagrįstai nuteistas už paauglės verbavimą prostitucijai. Kadangi byla buvo nagrinėjama neviešai, iš Kauno apskrities kilusio vyro tapatybė nėra atskleidžiama.

Sąvadautojui toks sprendimas turėtų būti gan nemalonus, kadangi vyras įdėjo daug pastangų, bandydamas užverbuoti paauglę dirbti prostitute Olandijoje.

Bylos duomenimis, vyras nuo 2014 m. lapkričio iki 2015 m. liepos verbavo nepilnametę lietuvaitę vykti dirbti prostitute į Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalą. 2014 m. lapkričio 15 d. A. Z. nusivežė paauglę į viešbutį ir pasiūlė jai vykti kartu su juo į Olandiją, kad mergina iš arti pamatytų, kaip dirbama garsiajame kvartale.

Nuteistasis taip pat paaiškino, kad paauglė jam turėtų atiduoti vos 15 procentų uždirbtų pinigų, o po penkių dienų lietuvaitę nugabeno į Olandiją, apgyvendino viešbutyje. Kad paauglė nenuobodžiautų, A. Z. davė jai pinigų smulkioms išlaidoms, po to vakare nuvežė ją į Raudonųjų žibintų kvartalą ir rodė vitrinose stovinčias merginas, aptarinėjo jų aprangą ir elgseną, taip pristatydamas būsimo darbo sąlygas.

Lietuvis viliojo tautietę, kad merginos taip uždirba po 1 tūkst. eurų per mėnesį ir daugiau jokio kito darbo nenori.

Į tėvynę mergina grįžo tik tuomet, kai jos motina kreipėsi į teisėsaugą. Tačiau ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, kai paauglė pareiškė, kad vyko į Olandiją pas savo draugą.

Grįžus į Lietuvą A. Z. toliau įkalbinėjo paauglę dirbti prostitute – vežiodavo ją po įvairius Lietuvos viešbučius, kartu pramogaudavo, duodavo pinigų, o taip pat nuolat primindavo ir skatindavo vykti į Olandiją verstis prostitucija.

Sąvadautojas netgi nurodė paauglei pasitikrinti sveikatą, tikindamas, kad tik sveikos merginos gali dirbti Raudonųjų žibintų kvartale, taip davė pinigų pirkti kosmetikai ir siūlė kosmetines procedūras išvaizdos trūkumams pašalinti.

Galiausiai A. Z. 2015 m. birželio mėn. pamėgino merginą išgabenti į Olandiją, tačiau dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių to padaryti nepavyko – paauglė atsisakė vykti su A. Z. nurodytu nepažįstamu asmeniu.

Garsus advokatas nepadėjo

Devynis mėnesius trukusios pastangos užverbuoti paauglę galiausiai atsirūgo – 2018 m. birželį Kauno apygardos teismas už bandymą nepilnametę įtraukti į prostituciją A. Z. nuteisė ketverių metų laisvės atėmimo bausme, o viešbučiuose pramogavusiai merginai dar priteisė 2 tūkst. eurų moralinei žalai atlyginti.

Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas praėjusį gruodį bausmę gerokai sušvelnino – ketverių metų laisvės atėmimo bausmę nuteistajam atidėjo trejų metų laikotarpiui, skyrė 100 valandų viešųjų darbų, o merginai priteistą sumą sumažino nuo 2 tūkst. eurų iki 300 eurų.

Ir toks nuosprendis A. Z. netenkino – vyras abu teismų sprendimus apskundė Aukščiausiajam Teismui. Kasacinei instancijai skundą pateikė garsus advokatas, buvęs prokuroras Mindaugas Bliuvas.

M. Bliuvas prašė LAT visiškai išteisinti savo klientą, kadangi nusikalstama veika, anot advokato, nebuvo padaryta – teisėjai savo darbą atliko šališkai, nebuvo perklausyti visi įrašyti pokalbiai, o mergina, iš pradžių teigusi, kad į Olandiją vyko pas savo draugą, apie verbavimą užsiimti prostitucija prabilo tik prokurorei užpylus ją klausimais, iš kurių dauguma buvo menami.

Nuteistasis nurodė, kad paauglę į Olandiją vežėsi norėdamas apsaugoti nuo netinkamo gyvenimo būdo, o verbuoti nepilnametę neturėjo tikslo, kadangi Lietuvoje turi legalų darbą, teikiantį dideles pajamas.

Tačiau LAT teisėjai kasacinį M. Bliuvo skundą atmetė ir neišteisino A. Z. Anot teisėjų, tai, kad nebuvo smurto ir prievartos, dar neįrodo, kad paauglė nebuvo verbuojama dirbti prostitute. „Verbavimas prostitucijai dažnai pasireiškia kaltininko pasiūlymais ir pažadais dėl materialinio atlyginimo, gero, viskuo aprūpinto gyvenimo, nulėmusiais nukentėjusiojo valios palenkimą bei sprendimą užsiimti prostitucija“, – pažymima LAT priimtoje nutartyje.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite