Angle down Atgal

Raudonės pilies žvaigždė – anonimo skundo išgarsinta patranka

Kol vyksta ikiteisminis tyrimas ir Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas laukia oficialaus rašto iš policijos, senovinė patranka mėgaujasi svečių dėmesiu.

Ką reiškia šimtas gerų draugų, jei turi vieną piktą priešą? Ši išmintis tinka situacijai apibūdinti, į kurią jau kelias savaites yra patekęs Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas. Kažkam nepatiko Valstybės dieną iš senovinės patrankos Raudonės pilies kieme paleista salvė – po šventės anonimas su skundu kreipėsi į policiją. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai patvirtino, kad liepos 8 dieną gautas anoniminis pranešimas, jog liepos 5 dieną, apie 20 val., Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės šventėje Raudonės miestelyje buvo šaudoma iš galimai savadarbio pabūklo, kuris yra senovinės patrankos kopija. Šventę organizavo Raudonės seniūnija, o senovinis pabūklas – seniūno iniciatyva atsiradęs naujas pilies objektas. Gavusi šį anoniminį skundą, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. „Ikiteisminis tyrimas vyksta. Jis nėra nutrauktas, kol nebus gauta specialisto išvada dėl patrankos“, – liepos 21 dieną paaiškino apskrities VPK atstovė Daiva Klimavičienė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 253 straipsnį „Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis“. Tas, kuris neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Jei asmuo,  neturėdamas leidimo, pagamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo ne mažiau kaip tris šaunamuosius ginklus, didelės sprogstamosios galios arba didelį kiekį šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų.

 Seniūnas nei pyksta, nei liūdi

Pats seniūnas Č. Meškauskas, kalbintas liepos 22 dieną, dėl šios situacijos nei pyksta, nei liūdi.  Priešingai. Tvirtina, kad jam juokinga ir smagu. Dabar tiek daug dėmesio jis ir patranka sulaukia – visi nori fotografuotis, prie šio pabūklo įsiamžinti. Seniūnas pajuokauja, kad gal reikėtų ir mokestį už nuotraukas imti. Kad ir trečiadienį, kuomet į diskusiją Raudonės pilyje rinkosi aplinkinių savivaldybių vadovai, delegacijos. Svečiai taipogi senovinį pabūklą apžiūrėjo, fotografavosi. „Dabar patranka ant bangos“, – juokavo seniūnas.

Šventine salve pagerbti garbius svečius Raudonės pilies šeimininkai negalėjo. Kol vyksta tyrimas ir seniūnas negavo oficialaus rašto iš policijos, senovinė patranka, ištremta į pilies bokštą, nebus naudojama. Anot seniūno, pabūklą praėjusią savaitę apžiūrėję ekspertai žodžiu patvirtino, kad jis nėra ginklas. Kaip paaiškina pašnekovas, ši patranka – Karo muziejuje esančio pabūklo kopija, o Valstybės dieną paleistos salvės – tiesiog iššautas fejerverkas, kurį gali bet kas įsigyti specializuotoje parduotuvėje.

Pasirodo, šis senovinis pabūklas buvo numatytas edukaciniams tikslams. Tai pačiai progai seniūnija ir drabužių pasiuvo, ir šarvų įsigijo. „Turime daugiau rimtesnių sumanymų“, – patikina Č. Meškauskas, leisdamas suprasti, kad kol kas nuo jų teks susilaikyti. Anonimo skundo Č. Meškauskas nenori komentuoti. Patikina, kad kuo labiau jį skundžia, tuo geriau jis jaučiasi – tiesiog dirba savo darbą.

 Vietiniai įtaria, kas tas anonimas

„Mūsų laiko“ pakalbinti vietiniai raudoniškiai tikino, kad dauguma gyventojų palaiko seniūno idėją ir džiaugiasi jo padarytais darbais. Priduria, kad vieni džiaugiasi, o kiti tyliai kovoja su valdžia ją skųsdami. Kalbinti raudoniškiai tvirtina, kad vietiniai įtaria, kas tas anoniminis pranešėjas, bet garsiai nekalba – prasitaria, kad tai vietinis, asmeninių nuoskaudų vedinas asmuo. „Vyksta dviejų vyrų karas“, – taip situaciją apibūdina kalbinti Raudonės miestelio gyventojai.

Rajono meras Skirmantas Mockevičius šią situaciją komentavo, jog sunku daryti gerus darbus, nes tuoj susilauksi skundų, tikrinimų ir kitokių nemalonumų. Merui apmaudžiausia, kad atsiranda tų, kurie rašo skundus, kuriais sustabdomas net ir svarbių projektų vykdymas.

Meras neabejoja, kad patrankos klausimas išsispręs Raudonės seniūno naudai, tačiau dabar šiam tenka patirti daug nemalonumų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite