Angle down Atgal

Rašyti projektus neuždrausta nei vieniems kaimo kultūros namams

Anykščiuose vyksta ypač daug profesionaliojo meno renginių, festivalių.Reikia pripažinti, kad į daugelį tokių renginių kaimuose gyvenantys žmonės ne visada turi laiko bei galimybių atvykti - renginiai vyksta po darbo valandų, prastas susisiekimas viešuoju transportu.Kaip manote, ar profesionaliojo meno sklaida nėra išskirtinai koncentruota tik į miesto gyvenimą? Ką siūlytumėte, kad profesionalusis menas kuo plačiau pasklistų ir po visą Anykščių rajoną? O gal kaimų gyventojams pakanka meno mėgėjų kolektyvų?

Jolanta PUPKIENĖ, Anykščių kultūros centro Troškūnų padalinio vadovė, režisierė:

- Žmonės įsivaizduoja, kad yra kažkoks katilas, krūva pinigų, kelios kultūros įstaigos, kurios gali elgtis taip, kaip sugalvoja ir, pavyzdžiui, pakviesti kokį nors operos solistą, šokių kolektyvą ir juos nuvežti į Surdegį ar Troškūnus, Kavarską ar Svėdasus. Praktiškai profesionalūs atlikėjai reikalauja tam tikrų sąlygų ir gan dažnai tos sąlygos atitinka tik Anykščių kultūros centre. Be tokio profesionalo nepastatysi po medžiu, kad jis dainuotų. Menas turi ir tam tikrus reikalavimus.

Be to, rašyti projektus ir kviestis profesionalius atlikėjus nėra uždrausta nei vieniems kaimo kultūros namams.Anykščkių kultūros centro vadovė darbuotojus nuolat skatina galvoti, kaip profesionalųjį meną atvežti į mūsų kraštus.

Būtų labai gražu, jei kiekvieną kaimą pasiektų profesionaliojo meno renginiai,tačiau tai ne visai įmanoma. Į Troškūnus esame išsikėlę tikslus atvežti pačius įdomiausius projektus, bet tam mes turime erdvių - esame tuo apdovanoti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite