Angle down Atgal

Rasos – Kupolinės, saulėgrįža

Lietuvių tautos didžiausia vasaros šventė plačiausiai žinoma kaip Joninės. Laikas, kai švenčiama ši šventė tampriai susijusi su gamta, augalija. Nuo seno tada buvo žoliaujama - renkami augalai, tada iš lauko gėlių buvo pinami vainikai.

Trumpiausią metų naktį buvo ieškoma paparčio žiedo, sugalvojamos svajonės, kurios suvainikais plukdomos vandenyje. Visiems buvo linkima surasti stebuklingą paparčio žiedą. Daug gražių tradicijų priskiriama būtent Joninėms.

Nuo seno sukraunami ir deginami laužai, o sulaukusieji ryto nusiprausia rytmečio rasa. Įvairūs stebuklai priskiriami šiai šventei, sukurta daug liaudies dainų, viena populiariausių taip ir vadinasi „Buvo naktys švento Jono“.

Pasiilgę renginių ir švenčių, po tris mėnesius trukusio karantino, mūsų rajono gyventojai birželio 23 – iosios pavakarę skubėjo į renginius, kuriuos su seniūnijomis organizavo kultūros darbuotojai, jiems talkino bendruomenės aktyvas.

ŽIEŽMARIAI

Žiežmariečiai rinkosi plote prie Sodų gatvės. Čia tilpo ir scena koncertui, ir batutai vaikams, o krepšinio aikštelė virto šokių aikštele. Susirinkusiems koncertavo ansamblis „O, Sole mio“ ir kapela „Žiežmara“. Buvo pinami vainikai, kuriuos plukdė tvenkinio vanduo. Šventėje buvo pagerbti Jonai ir Janinos, dangų vakare nušvietė laužo liepsna.

ŽASLIAI

Joninėms skirtas renginys vyko prie ežero, slėnyje šalia bažnyčios. Čia susirinko gausus gyventojų būrys. Smagiai dalyvius nuteikė kaimo kapelos „Žasla“ pasirodymas. Vietos amatininkai prekiavo suvenyrais, papuošalais. Saulei leidžiantis Žaslių ežero bangomis nuplaukė Joninių vainikai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite