Angle down Atgal

„Raskilai“ – 30: ištekėjusi iš mažo šaltinėlio, vilnija galinga banga…

Praėjusį šeštadienį Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ birštoniečius ir kurorto svečius pakvietė į jubiliejinį koncertą, skirtą kūrybinės veiklos trisdešimtmečiui.

Prieš tris dešimtmečius iš nedidelio „Šaltinėlio“ ištekėjusios ansambliečių dainuojamos lietuvių liaudies dainos šiandien galinga banga vilnija po visą Lietuvą. Ir ne tik. Raskiliečiai dalyvauja folkloro šventėse bei festivaliuose ir užsienio šalyse. Jų koncertinė veikla įvertinta aukščiausiu Kultūros ministerijos saviveikliniams meno kolektyvams skirtu apdovanojimu – „Aukso paukšte“. Ji į Birštoną atskriejo 2014-aisiais.
Beje, „Raskilą“, ko gero, galima vadinti pačiu tikriausiu ambasadoriumi, gražiai vienijančiu abiejų Nemuno pusių liaudies dainos ir šokio entuziastus. Pirmoji ansamblio, dar besivadinusio „Šaltinėlio“ vardu, vadovė buvusi Birštono gimnazijos mokytoja Levutė Karčiauskienė šiandien į repeticijas su vyru važinėja iš Prienų. Tarp ansambliečių – ir daugiau dainingų prieniškių šeimų bei pavienių dainininkų.
Antruoju „Raskilos“ vadovu buvo Algirdas Seniūnas, su pertrauka ansambliui vadovavęs iki 2019-ųjų kovo, o dabar gausiam, per trisdešimties ansambliečių pulkui „diriguoja“ jo siela Roma Ruočkienė. Žmogus – orkestras, kurios, pasak jos dėstytojos iš Klaipėdos, geriau klausti, kokiu instrumentu ji negroja, nei kokiais groja. Ir jubiliejinio koncerto metu ji ne tik kankliavo, bet net ir dūdą pūtė.
Per prabėgusius tris dešimtmečius ansamblio kraitėje susikaupė daug dainų, tarp jų – ir pačių užrašytų savam krašte bei parsivežtų iš festivalių, pasidalinus bičiuliams, kurių raskiliečiai turi visuose Lietuvos regionuose. Ir šventės dieną kartu su birštoniečiais buvo Vilniaus „Krivūlės“, Šiaulių „Salduvės“ ir Kaišiadorių „Verpetos“ dainininkai, šokėjai, muzikantai.
Žinoma, viso repertuaro raskiliečiai ir jų svečiai neišdainavo, bet pačiomis mėgiamiausiomis dainomis tikrai pasidalino. Ačiū jiems už tai, kaip ir už meilę krašto tradicijoms, istorijai, mus auginusiai liaudies dainai…
Ramutė Šimukauskaitė
Vytauto Klimavičiaus nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite