Rankinio lygoje - užtikrintos Šiaulių ir Vilniaus komandų pergalės

rankiniolyga.lt nuotr.
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas

Lietuvos rankinio čempionate šeštadienį Utenos „Utena“ namuose 31:42 (18:21) turėjo pripažinti Šiaulių „SM-Dubysos“ pranašumą, o sostinėje „Vilnius“ 31:25 (17:11) įveikė Panevėžio „KKSC-RSSG Grifą“.

Mačo Utenoje pirmojo kėlinio pirmoje pusėje šiauliečiai sužaidė sėkmingas atkarpas 5:0 ir 2:0 ir taip susikrovė šešių įvarčių persvarą (13:7). Tokį atotrūkį „Dubysai“ pavyko išlaikyti iki kėlinio antros pusės, tačiau paskutines kėlinio minutes sėkmingiau sužaidė uteniškiai, kurie į ilgąją pertrauką išėjo sumažinę savo atsilikimą iki trijų įvarčių (18:21).

Savo tempo uteniškiai neprarado ir antrajame kėlinyje, kurio pirmoje pusėje ištirpdė Šiaulių persvarą iki minimalios (22:23), tačiau tada „Dubysos“ rankininkai pademonstravo geresnį žaidimą ir vėl susikrovė šešių įvarčių persvarą (31:25), kurią likusį rungtynių laiką didino. Paskutiniosiomis kėlinio minutėmis komandas jau skyrė 10 įvarčių (38:28). Kėlinį šiauliečiai užbaigė 11 įvarčių skirtumu 42:31.

Šiaulių komandai Tomas Baliutavičius ir Eligijus Baranauskas pelnė po 11 įvarčių, Arūnas Tribė - 6, Donatas Stripeika - 5, Egidijus Dambrauskas ir Justas Mielenis - po 3, Rokas Radavičius - 2.

Utenos ekipoje Eimantas Sinkevičius pasižymėjo 9 kartus, Arūnas Urbonas - 8, Ernestas Nikitinas - 4, Justinas NIkitinas ir Giedrius Kvyklys - po 3, Martynas Paukštė, Andrius Katinas, Edvinas Tumalavičius ir Rokas Palskys - po 1.

„Sekėsi labai blogai. Neišpildėme jokių tikslų nei gynyboje, nei puolime. Padarėme daug klaidų - negrįžome į gynybą, netiksliai perdavėme, prametėme daug paprastų metimų“, - reziumavo „Utenos“ žaidėjas Audrius Katinas.

„Rungtynės sekėsi ganėtinai gerai. Pirmoje rungtynių dalyje turėjome bėdų su gynyba, leidome užlipti ant mūsų, atlikti lengvus metimus. Antrajame kėlinyje gal daugiau sportinis pasiruošimas pasirodė, tad įgijome devynių įvarčių persvarą. Mūsų tikslai lygoje - penkta arba aukštesnė vieta, bet kaip bus ateityje, viskas priklausys nuo mūsų pačių. Tikimės geriausio“, - po rungtynių teigė Šiaulių ekipos žaidėjas Donatas Stripeika.

Kiek kitaip atrodė susitikimas sostinėje. Rungtynių pradžioje nė viena komanda neparodė ryškesnio savo pranašumo, tačiau kėliniui įpusėjus, aikštės šeimininkai spurtavo 4:0 ir po šio epizodo 4-6 įvarčių atotrūkį išlaikė iki pat kėlinio pabaigos. Kėlinys baigėsi rezultatu 17:11.

Antrajame kėlinyje tiek Vilniaus, tiek Panevėžio komandos žaidė apylygiai, tačiau geresnį žaidimą demonstravo aikštės šeimininkai. Jų turėta šešių įvarčių persvara palengva augo, kol kėlinio antroje pusėje komandas jau skyrė 10 įvarčių (29:19). Paskutines kėlinio minutes drausmingiau sužaidę „Grifo“ rankininkai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki šešių įvarčių.

Vilniaus komandoje Erikas Giliunas ir Vaidas Drevinskas pasižymėjo po 4 kartus, Martynas Lapinskas, Simas Stankevičius, Arminas Milaknis, Domantas Raudonius ir Augustinas Diktoras - po 3, Evaldas Veida ir Domantas Pukas - po 2, Ernestas Jančiukas, Mindaugas Stravinskas, Martynas Žala, Mantas Ramonas - po 1.

Panevėžio ekipai Erikas Vilkoicis pelnė 7 įvarčius, Amandas Šarkanas, Justas Totūraitis - po 5, Egidijus Narakas - 4, Evaldas Vėta - 2, Vladas Tomkevičius ir Ignas Storukas - po 1.

„Šiandienos žaidimą vertiname pusėtinai. Aišku, pergalė pasiekta. Smagu, bet žaidimas mums nesiklijavo, ypač gynyboje, todėl tik plius šeši, nors, manau, galėjo būti ir plius 15. Tikslus jei ir įgyvendinome, tai galbūt tik puolime, tačiau gynyboje tikrai ne. Dar reikės ilgai ir sunkiai dirbti. Puolime trūko susižaidimo, buvo nemažai prarastų kamuolių paprastose situacijose, o gynyboje trūko susižaidimo, padėti laiku, paspausti laiku tiesiog nepavyko“, - po rungtynių sakė „Vilniaus“ žaidėjas Simas Stankevičius.

„Rungtynes vertiname gana gerai. Stengėmės kiek įmanoma. Atvažiavo mažai žaidėjų, nebuvo keitimų, bet stengėmės ir kovojome. Dalį tikslų įvykdėme, dalies ne, bet stengėmės kiek galėjome. Trūko keitimų, dauguma žaidėme visą rungtynių laiką, kas pakišo koją“, - neslėpė Panevėžio „Grifo“ žaidėjas Erikas Vilkoicis.

Kitos Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks trečiadienį. Garliavoje „Kauno Ąžuolas-KTU“ priims Klaipėdos „Dragūną“, o Alytaus „Varsa-Stronglasas“ namuose susigrums su Panevėžio „Grifu“.