Rankinio čempionato U-19 finalai Utenoje

Utena

2018 metais balandžio 7-8 d. Utenos DSC sporto centro salėse vyko 2017/2018 m. Lietuvos jaunimo U-19 merginų ir vaikinų rankinio čempionato finalinės varžybos.

Po pagrindinio čempionato etapo ir atkrentamųjų varžybų į finalus pateko 4 merginų: Vilniaus SM „Tauro“, Panevėžio KKSC, Kauno rajono SM, Utenos DSC ir 4 vaikinų: Vilniaus SM „Tauro“, Panevėžio KKSC, Varėnos SC, Utenos DSC komandos.

Pagal Lietuvos rankinio federacijos varžybų čempionato patvirtintus nuostatus, komandos buvo suskirstytos į pusfinalių poras.

Pusfinaliuose susitiko:

Vilniaus SM „Tauro“ – Panevėžio KKSC (M)

Kauno rajono SM – Utenos DSC (M)

Po sužaistų pusfinalio varžybų į finalus pateko Vilniaus SM „Tauro“ – Kauno rajono SM komandos. Dėl trečios vietos žaidė Panevėžio KKSC – Utenos DSC merginų komandos. Varžybos baigėsi Utenos DSC rankininkių pergale, rezultatu 37:25, merginos iškovojo 3 vietą, komandos trenerė Regina Butkienė. Didžiajame finale Kauno rajono SM rankininkės 40:25 įveikė Vilniaus SM „Tauro“ merginas ir tapo šalies čempionėmis.

Vaikinų pusfinaliuose susitiko:

Vilniaus SM „Tauro“ – Varėnos SC (V)

Utenos DSC – Panevėžio KKSC (V)

Pirmajame pusfinalyje, rezultatu 28:31, nugalėjo Varėnos SC komanda ir pateko į varžybų čempionato finalą. Sekančiame pusfinalyje, pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui, rezultatas buvo lygus 29:29. Komandoms teko žaisti pratesimą . Po varžybų pratesimo rezultatu 33:35 pergale iškovojo Panevėžio KKSC vaikinų komanda.

Dėl trečios vietos kovojo Utenos DSC – Vilniaus SM „Tauro“ komandos. Utenos DSC rankininkai varžybas pralaimėjo rezultatu 28:33 ir užėmė IV vietą, treneris Gediminas Paukštė. Finale kovą tarp Panevėžio KKSC – Varėnos SC, rezultatu 26:21 laimėjo Panevėžio rankininkai.

Komandos buvo apdovanotos taurėmis, medaliais, asmeniniais diplomais ir Utenos DSC įsteigtais prizais geriausiems komandų žaidėjams. Utenos DSC merginų komandos tarpe geriausia žaidėja pripažinta Eimantė Zenkovaitė, vaikinų komandos Justas Daujotis. Apdovanojimus komandoms įteikė Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astraukas, Utenos DSC direktoriaus pavaduotojas sportui Algirdas Bivainis. Visas varžybas iš tribūnų stebėjo Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas.