Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Ralio „Aplink Lietuvą“ elektromobilių slalomą laimėjo „Nissan“ furgonas
Gatvė2018 m. Rugsėjo 7 d. 15:49

Ralio „Aplink Lietuvą“ elektromobilių slalomą laimėjo „Nissan“ furgonas

Tauragė

pixabay.com nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt

51537

Ketvirtadienio pavakarę Tauragės centre startavusiame elektromobilių slalome staigmeną pateikė ir pergalę iškovojo Lietuvoje debiutuojantis „Nissan e-NV200 40 kWh“ komercinis furgonas. Į ralio „Aplink Lietuvą“ programą įtrauktose elektromobilių lenktynėse varžėsi šeši elektromobiliai - vienas „Nissan e-NV200 40 kWh“, du „Nissan Leaf“, du „KIA Soul EV“ ir favoritu laikytas „Tesla“.

Varžybas organizuojančio Lietuvos automobilių klubo prezidentas Rolandas Dovidaitis priminė, kad elektromobiliai ralyje „Aplink Lietuvą“ debiutavo dar 2016 metais.

„Tuomet į startą taip pat stojo šeši elektra varomi automobiliai, tačiau tuomet juos iš vieno greičio ruožo į kitą vežiojome autovežiais. Šiandien visi varžybų dalyviai į Tauragę atriedėjo patys, patys sugrįš ir namo. Džiugu, kad taip greitai tobulėja patys elektromobiliai ir vis labiau plečiasi įkrovimo stotelių tinklas. Labai tikiuosi, kad visai netrukus Lietuvos ralio trasose pamatysime ir pirmą elektromobilį su visa saugumo įranga, kuris galės dalyvauti visuose klasikinio ralio greičio ruožuose“, - optimistiškai buvo nusiteikęs R. Dovidaitis.

Dėl naujojo „Nissan e-NV200 40 kWh“ taurės elektromobilių pilotai kovojo be kompromisų. Daugiausiai žiūrovų ovacijų sulaukė įspūdingas Gintaro Smalinsko „Tesla“ startas, po kurio dar ilgai sklaidėsi degančių padangų dūmai. Deja, didelis greitis pareikalavo ir aukos - apkrovų neatlaikė pakabos detalė, taigi finišą „Tesla“ pasiekė „šlubuodama“ ir dėl gedimo nedalyvavo antrame važiavime. Pasitraukus pagrindiniam konkurentui, pirmą vietą užtikrintai iškovojo Ramūnas Fetingis, vairavęs septynių vietų „Nissan e-NV200 40 kWh“ furgoną. Antrą ir trečią vietas užėmė „KIA Soul EV“ pilotavę Dainius Jakas ir Henrikas Korkucas.